ABŞ 3 qayığa zərbə endirdi:
ABŞ ordusu Müdafiə naziri Pit Heqsethin göstərişi ilə Şərqi Sakit okeanda narkotik daşıdığı və terror qrupları ilə əlaqəli olduğu iddia edilən 3 qayığa hava və dəniz hücumu həyata keçirib.
Medianews.az xarici mediyaya istinadən xəbər verir ki, hücum nəticəsində qayıqlarda olan 8 nəfər həlak olub.
ABŞ Cənub Komandanlığının (SOUTHCOM) məlumatına görə, əməliyyat beynəlxalq sularda aparılıb. Bildirilir ki, birinci qayıqda 3, ikinci qayıqda 2, üçüncü qayıqda isə 3 nəfər olub.
ABŞ prezidenti Donald Trampın Latın Amerikası mənşəli narkotik kartellərinə qarşı ordudan daha fəal istifadəni nəzərdə tutan sərəncamından sonra bölgədə hərbi əməliyyatlar intensivləşib. Son hücumlar beynəlxalq ictimaiyyətdə “məhkəməsiz edam” iddiaları ilə müzakirələrə səbəb olub.

The US struck 3 boats:
By the order of the U.S. Secretary of Defense Pete Hegseth, the U.S. military launched air and sea attacks on 3 boats in the Eastern Pacific alleged to be carrying drugs and connected to terrorist groups.
Medianews.az, citing foreign media, reports that 8 people aboard the boats were killed as a result of the attack.
According to the U.S. Southern Command (SOUTHCOM), the operation was carried out in international waters. It was reported that there were 3 people on the first boat, 2 on the second boat, and 3 on the third boat.
After U.S. President Donald Trump's directive envisioning more active use of the military against Latin American drug cartels, military operations in the region have intensified. The recent attacks have sparked discussions in the international community with allegations of "extrajudicial executions."