“Türkiyə-Ermənistan sərhədi yaxın aylarda açıla bilər” -
“Türkiyə-Ermənistan sərhədləri yaxın aylarda açıla bilər”. Siyasi şərhçi Məhəmməd Əsədullazadə Medianews.az-a açıqlamasında belə deyib.
O bildirib ki, Türkiyə ilə Ermənistan arasında əlaqələrin normallaşması istiqamətində addımlar atılır: “Həmçinin Azərbaycanla Ermənistan arasında de-fakto sülh əldə edilib. Ermənistanda revanşist muxalifətin liderlərindən olan sabiq prezident Robert Koçaryanın Respublika Partiyası "erməni soyqırımı”nın inkarını cinayət hesab edən qanun layihəsini yenidən parlament gündəliyinə çıxarır.
Məqsəd baş nazir Nikol Paşinyanı seçki öncəsi qondarma “soyqırımı”ndan imtina etməkdə günahlandırımaq və onun Türkiyənin maraqlarına xidmət etdiyi görüntüsünü yaratmaqdır.
Ermənistan müxalifəti Rusiyanın dəstəyi ilə çalışır ki, gələn ilk keçiriləcək parlament seçkisi öncəsi xaos yaratsın. Artıq Rusiya rəsmiləri öz açıqlamalarında erməni revanşistlərin mövqeyinə uyğun danışır. Bu həm də onu göstərir ki, Rusiya Azərbaycanla münasibətlərin inkişafında maraqlı deyil, çünki yenidən ermənilərin əli ilə ərazi iddialarını qaldırmaq siyasəti yürüdür”.

“The Turkey-Armenia border may open in the coming months” -
“Turkey-Armenia borders may open in the coming months.” Political commentator Mohammad Asadullazade said this in an interview with Medianews.az.
He stated that steps are being taken towards normalization of relations between Turkey and Armenia: “Also, a de-facto peace has been achieved between Azerbaijan and Armenia. The Republican Party of the former president Robert Kocharyan, one of the leaders of the revanchist opposition in Armenia, is bringing a draft law back to the parliamentary agenda that criminalizes the denial of the ‘Armenian genocide.’
The goal is to accuse Prime Minister Nikol Pashinyan of renouncing the fabricated ‘genocide’ before the elections and to create the image that he serves Turkey’s interests.
The Armenian opposition, with Russia’s support, is trying to create chaos before the next parliamentary elections. Russian officials are already speaking in line with the positions of the Armenian revanchists in their statements. This also shows that Russia is not interested in improving relations with Azerbaijan because it is pursuing a policy of raising territorial claims again through the Armenians.”