Tramp şayiələrdən sonra ilk dəfə ictimaiyyət qarşısına çıxdı
ABŞ prezidenti Donald Tramp xəstə olması, hətta vəfat etməsi barədə xəbərlər yayılandan sonra ilk dəfə ictimaiyyət qarşısına çıxıb.
Musavat.com xəbər verir ki, o, Ağ Evdə hökumət üzvləri ilə birlikdə Müdafiə Nazirliyi ilə bağlı elan olunmuş açıqlamasını verir.
Xarici agentliklərin yazdığına görə, Tramp jurnalistlər qarşısına nəzərdə tutulandan 53 dəqiqə sonra çıxıb.
O bildirib ki, ABŞ Kosmik Komandanlığının qərargahının Alabama ştatının Huntsville şəhərinə köçürüləcəyini və onun "Raket şəhəri" adlandırılacağını bildirib.
Eyni zamanda qeyd edib ki, Ukrayna münaqişəsi ilə bağlı tərəfləri yaxından izləyir və “çox maraqlı məlumatlar” öyrənib. ABŞ prezidenti yaxın günlərdə həmin məlumatları açıqlayacağını və müvafiq addımlar atacağını qeyd edib.

Трамп впервые выступил перед публикой после слухов
Президент США Дональд Трамп впервые появился на публике после распространения новостей о его болезни, а даже смерти.
Сообщает Musavat.com, что он делает заявление, касающееся Министерства обороны, вместе с членами правительства в Белом доме.
По данным иностранных агентств, Трамп вышел к журналистам через 53 минуты после запланированного времени.
Он сообщил, что штаб-квартира Космического командования США будет перенесена в город Хантсвилл штата Алабама и что город будет называться «Ракетным городом».
Также он отметил, что внимательно следит за сторонами конфликта в Украине и узнал «много интересной информации». Президент США заявил, что в ближайшие дни он обнародует эту информацию и предпримет соответствующие шаги.