Tramp şayiələrdən sonra ilk dəfə ictimaiyyət qarşısına çıxdı
ABŞ prezidenti Donald Tramp xəstə olması, hətta vəfat etməsi barədə xəbərlər yayılandan sonra ilk dəfə ictimaiyyət qarşısına çıxıb.
Musavat.com xəbər verir ki, o, Ağ Evdə hökumət üzvləri ilə birlikdə Müdafiə Nazirliyi ilə bağlı elan olunmuş açıqlamasını verir.
Xarici agentliklərin yazdığına görə, Tramp jurnalistlər qarşısına nəzərdə tutulandan 53 dəqiqə sonra çıxıb.
O bildirib ki, ABŞ Kosmik Komandanlığının qərargahının Alabama ştatının Huntsville şəhərinə köçürüləcəyini və onun "Raket şəhəri" adlandırılacağını bildirib.
Eyni zamanda qeyd edib ki, Ukrayna münaqişəsi ilə bağlı tərəfləri yaxından izləyir və “çox maraqlı məlumatlar” öyrənib. ABŞ prezidenti yaxın günlərdə həmin məlumatları açıqlayacağını və müvafiq addımlar atacağını qeyd edib.

Trump appeared in public for the first time after rumors
U.S. President Donald Trump appeared in public for the first time after news spread about him being ill and even passing away.
Musavat.com reports that he gave a statement regarding the Ministry of Defense along with government members at the White House.
According to foreign agencies, Trump appeared before journalists 53 minutes later than planned.
He stated that the headquarters of the U.S. Space Command will be relocated to Huntsville, Alabama, and that it will be called the "Rocket City."
He also noted that he is closely monitoring the parties involved in the Ukraine conflict and has learned "very interesting information." The U.S. president said he would disclose that information in the coming days and take appropriate measures.