Məşhur aktrisa heyrətini gizlədə bilmədi:
Məşhur aktrisa heyrətini gizlədə bilmədi: “Bu təsirləri gözləmirdim, dərmanlarımı belə atdım” - FOTO
Məşhur aktrisa Alicia Silverstone, bitki mənşəli qidalanmaya keçdikdən sonra yaşadığı gözlənilməz sağlamlıq dəyişikliklərindən danışıb.
Medianews.az bildiri ki, “Clueless” və “Batman & Robin” kimi filmlərlə tanınan Silverstone, “Sibling Revelry” adlı podkastda qidalanma tərzini dəyişdiyini və bunun həyatında inqilabi fərqlər yaratdığını bildirib.
Silverstone deyib ki, vegan olmağa əvvəlcə heyvanlara olan sevgisinə görə qərar verib. Ancaq zamanla bu qidalanma formasının sağlamlığına müsbət təsirlərini görüb:
“Daha əvvəl astma spreyi istifadə edirdim, həftədə iki dəfə allergiya iynəsi alırdım. Tez-tez bronxit olub antibiotik içirdim, üzüm də sızanaqlarla dolu idi. Bunların hamısı bir anda yox oldu. Bu, mənim üçün bir möcüzə idi.”
Uşaqlıqda da vegetarian olmağa cəhd etdiyini deyən Silverstone, bir dəfə təyyarədə yemək yeyərkən qardaşının quzu səsi çıxarması ilə tabağındakı ətin mənşəyini anlayıb və o gündən qidalanma vərdişlərini sorğulamağa başlayıb.
Aktrisa bildirib ki, bir sənədli film izlədikdən sonra heyvan mənşəli məhsullardan tamamilə imtina etməyə qərar verib.
Bundan əlavə, bir neçə həftə əvvəl verdiyi müsahibədə gənc görünməsinin səbəbini də vegan qidalanma ilə əlaqələndirib:
“Heç bir botoks və ya dolğu istifadə etmədən gənc görünürəmsə, bu tamamilə vegan qidalanma sayəsindədir. Hər zaman mükəmməl olmaya bilərəm, amma daim bitki əsaslı qidalanmaya qayıdıram.”
Mayo Clinicin məlumatına görə, astma üçün xüsusi bir pəhriz mövcud olmasa da, meyvə və tərəvəz kimi antioksidant mənbələri astma simptomlarının yüngülləşməsinə kömək edə bilər. Həmçinin, bitki əsaslı qidalanma 2-ci tip diabet və ürək xəstəlikləri riskini azalda bilər. Amma bu qidalanma formasını seçənlər B12 vitamini kimi bəzi vacib maddələrin çatışmazlığından qorunmalıdır.

Знаменитая актриса не смогла скрыть своего изумления:
Знаменитая актриса не смогла скрыть своего изумления: «Я не ожидал таких эффектов, даже выкинул свои лекарства» - ФОТО
Известная актриса Алисия Сильверстоун рассказала о неожиданных изменениях в своем здоровье после перехода на растительное питание.
Medianews.az сообщает, что Сильверстоун, известная фильмами «Бестолочь» и «Бэтмен и Робин», в подкасте «Sibling Revelry» рассказала, что изменила свой рацион питания, и это принесло революционные перемены в ее жизни.
Сильверстоун сказала, что сначала решила стать веганом из-за своей любви к животным. Однако со временем она увидела положительное влияние такого питания на свое здоровье:
«Раньше я использовала ингалятор от астмы, дважды в неделю делала аллергические уколы. Часто болела бронхитом и принимала антибиотики, кожа на лице была покрыта прыщами. Все это исчезло в одночасье. Это было для меня чудом.»
Говоря о детстве, Сильверстоун отметила, что пыталась стать вегетарианкой, и однажды, когда она ела в самолете, брат издал звук ягненка, и она поняла источник мяса на своей тарелке. С тех пор она начала переосмысливать свои пищевые привычки.
Актриса заявила, что после просмотра одного документального фильма решила полностью отказаться от продуктов животного происхождения.
Кроме того, в интервью несколько недель назад она связала свой молодой внешний вид с веганским питанием:
«Если я выгляжу молодой без ботокса и филлеров, то это полностью благодаря веганскому питанию. Я не всегда могу быть идеальной, но постоянно возвращаюсь к растительной диете.»
Согласно информации клиники Майо, хотя специальной диеты для астмы не существует, антиоксиданты, такие как фрукты и овощи, могут помочь облегчить симптомы астмы. Также растительное питание может снизить риск диабета 2 типа и сердечных заболеваний. Однако тем, кто выбирает этот рацион, необходимо защищаться от дефицита таких важных веществ, как витамин В12.