Kabinetdə ən gəncin 39, ən qocamanın 80 yaşı var
Medianews.az bildirir ki, maliyyə naziri Sahil Babayev, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev, Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Vüsal Hüseynov 1980-ci, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev 1982-ci, kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov 1983-cü, müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayev 1986-cı ildə doğulub.
Səhiyyə naziri Teymur Musayev, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin rəisi Mürsəl İbrahimov, Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzli 1970-ci, xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov 1973-cü, Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov 1974-cü, Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyev 1975-ci, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov 1976-cı, rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev, Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin rəisi Orxan Sultanov 1977-ci, ədliyyə naziri Fərid Əhmədov, gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, mədəniyyət naziri Adil Kərimli, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov 1979-cu ildə anadan olub.
Baş nazirin müavini Samir Şərifov, fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərov 1961-ci, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova 1962-ci, baş nazirin müavini Şahin Mustafayev, Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Şahin Bağırov, Dövlət Statistika Komitəsinin sədri Tahir Budaqov 1965-ci, Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi Elçin Quliyev 1967-ci, daxili işlər naziri Vilayət Eyvazov 1968-ci, energetika naziri Pərviz Şahbazov 1969-cu ildə dünyaya gəlib.
Milli Arxiv İdarəsinin rəisi Əsgər Rəsulov 1954-cü, baş nazir Əli Əsədov 1956-cı, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi Əli Nağıyev 1958-ci, müdafiə naziri Zakir Həsənov 1959-cu il təvəllüdlüdür.

The youngest in the cabinet is 39, the oldest is 80 years old.
The youngest member of the Cabinet of Ministers of Azerbaijan is 39 years old, and the oldest member is 80 years old.
Medianews.az reports that Finance Minister Sahil Babayev, Minister of Labor and Social Protection of Population Anar Aliyev, Head of the State Migration Service Vusal Huseynov were born in 1980; Minister of Science and Education Emin Amrullayev in 1982; Minister of Agriculture Majnun Mammadov in 1983; and Minister of Defense Industry Vugar Mustafayev in 1986.
Health Minister Teymur Musayev, Head of the State Service for Mobilization and Conscription Mursel Ibrahimov, Chairman of the Food Safety Agency Goshgar Tahmazli were born in 1970; Foreign Minister Jeyhun Bayramov in 1973; Chairman of the State Water Resources Agency Zaur Mikayilov in 1974; Chairman of the State Tourism Agency Fuad Naghiyev in 1975; Minister of Economy Mikayil Jabbarov in 1976; Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev, Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture Anar Guliyev, Head of the Foreign Intelligence Service Orkhan Sultanov in 1977; Minister of Justice Farid Ahmadov, Minister of Youth and Sports Farid Gayibov, Minister of Culture Adil Kerimli, Chairman of the State Committee on Work with Diaspora Fuad Muradov, Chairman of the State Committee on Religious Associations Ramin Mammadov were born in 1979.
Deputy Prime Minister Samir Sharifov, Minister of Emergency Situations Kamaladdin Heydarov were born in 1961; Chairman of the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons Rovshan Rzayev, Chairman of the State Committee for Family, Women and Children’s Issues Bahar Muradova in 1962; Deputy Prime Minister Shahin Mustafayev, Chairman of the State Customs Committee Shahin Bagirov, Chairman of the State Statistics Committee Tahir Budagov in 1965; Head of the State Border Service Elchin Guliyev in 1967; Minister of Internal Affairs Vilayat Eyvazov in 1968; Minister of Energy Parviz Shahbazov in 1969 were born.
Head of the National Archive Department Asgar Rasulov was born in 1954; Prime Minister Ali Asadov in 1956; Head of the State Security Service Ali Naghiyev in 1958; Minister of Defense Zakir Hasanov in 1959.