Kabinetdə ən gəncin 39, ən qocamanın 80 yaşı var
Medianews.az bildirir ki, maliyyə naziri Sahil Babayev, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev, Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Vüsal Hüseynov 1980-ci, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev 1982-ci, kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov 1983-cü, müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayev 1986-cı ildə doğulub.
Səhiyyə naziri Teymur Musayev, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin rəisi Mürsəl İbrahimov, Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzli 1970-ci, xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov 1973-cü, Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov 1974-cü, Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyev 1975-ci, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov 1976-cı, rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev, Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin rəisi Orxan Sultanov 1977-ci, ədliyyə naziri Fərid Əhmədov, gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, mədəniyyət naziri Adil Kərimli, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov 1979-cu ildə anadan olub.
Baş nazirin müavini Samir Şərifov, fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərov 1961-ci, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova 1962-ci, baş nazirin müavini Şahin Mustafayev, Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Şahin Bağırov, Dövlət Statistika Komitəsinin sədri Tahir Budaqov 1965-ci, Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi Elçin Quliyev 1967-ci, daxili işlər naziri Vilayət Eyvazov 1968-ci, energetika naziri Pərviz Şahbazov 1969-cu ildə dünyaya gəlib.
Milli Arxiv İdarəsinin rəisi Əsgər Rəsulov 1954-cü, baş nazir Əli Əsədov 1956-cı, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi Əli Nağıyev 1958-ci, müdafiə naziri Zakir Həsənov 1959-cu il təvəllüdlüdür.

В кабинете самый молодой человек 39 лет, а самый пожилой — 80 лет.
Medianews.az сообщает, что министр финансов Сахиль Бабайев, министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев, руководитель Государственной службы миграции Вусал Гусейнов родились в 1980 году, министр науки и образования Эмин Эмруллаев — в 1982 году, министр сельского хозяйства Меджнун Мамедов — в 1983 году, министр оборонной промышленности Вугар Мустафаев — в 1986 году.
Министр здравоохранения Теймур Мусаев, руководитель Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу Мюрсал Ибрагимов, председатель Агентства продовольственной безопасности Гошгар Тахмазли родились в 1970 году, министр иностранных дел Джейхун Байрамов — в 1973 году, председатель Государственного агентства водных ресурсов Заур Микаилов — в 1974 году, председатель Государственного агентства по туризму Фуад Нагиев — в 1975 году, министр экономики Микаил Джаббаров — в 1976 году, министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев, председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев, руководитель Службы внешней разведки Орхан Султанов — в 1977 году, министр юстиции Фарид Ахмедов, министр молодежи и спорта Фарид Гаибов, министр культуры Адиль Керимли, председатель Государственного комитета по делам диаспоры Фуад Мурадов, председатель Государственного комитета по делам религиозных организаций Рамин Мамедов родились в 1979 году.
Заместитель премьер-министра Самир Шарифов, министр по чрезвычайным ситуациям Камаладдин Гейдаров родились в 1961 году, председатель Государственного комитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Ровшан Рзаев, председатель Государственного комитета по делам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова — в 1962 году, заместитель премьер-министра Шахин Мустафаев, председатель Государственного таможенного комитета Шахин Багиров, председатель Государственного комитета по статистике Тахир Будагов — в 1965 году, руководитель Государственной пограничной службы Эльчин Гулиев — в 1967 году, министр внутренних дел Вилаят Айвазов — в 1968 году, министр энергетики Пярвиз Шахбазов — в 1969 году.
Руководитель Государственного архива Асгяр Расулов родился в 1954 году, премьер-министр Али Асадов — в 1956 году, руководитель Службы государственной безопасности Али Нагиев — в 1958 году, министр обороны Закир Гасанов — в 1959 году.