“Bu qələbəni Prezident İlham Əliyevə həsr edirik” -
“Bu qələbəni Prezident İlham Əliyevə həsr edirik”. AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri "Qarabağ" klubunun prezidenti Tahir Gözəl UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsində “Benfika”ya (Portuqaliya) 3:2 hesabı ilə qalib gəldikləri I tur oyunundan sonra hava limanında jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
O bildirib ki, "Benfika" kimi böyük komandanı məğlub etmək çox xoşdur: "Bütün xalqımızı təbrik edirəm. Bu uğur klubdakı birlik sayəsində ərsəyə gəldi. "Benfika" son 9 oyun idi məğlub olmurdu. Biz onları üstələməyi bacardıq".
Qeyd edək ki, “Qarabağ” Portuqaliyadakı qarşılaşmada 0:2 hesabı ilə geri düşsə də, üç qol vuraraq əzmkar qələbə qazanıb – 3:2. Bu, Azərbaycan klublarının Çempionlar Liqasının əsas mərhələlərində ilk qələbəsi olub.
Ağdam təmsilçisi Liqa mərhələsində növbəti oyununu oktyabrın 1-də Bakıda Danimarkanın “Kopenhagen” komandasına qarşı keçirəcək.

“We dedicate this victory to President Ilham Aliyev” -
“We dedicate this victory to President Ilham Aliyev.” AZERTAC reports that these words were said by Tahir Gözəl, president of the "Qarabağ" club, in his statement to journalists at the airport after their first-round UEFA Champions League group stage match, where they defeated "Benfica" (Portugal) 3:2.
He stated that it is very pleasing to defeat such a great team as "Benfica": "I congratulate all our people. This success was achieved thanks to the unity in the club. Benfica had not lost in their last 9 games. We managed to overcome them."
It should be noted that although "Qarabağ" was trailing 0:2 in the match in Portugal, they scored three goals to secure a determined victory – 3:2. This was the first win for Azerbaijani clubs in the main stages of the Champions League.
The representative from Ağdam will play their next group stage game on October 1st in Baku against Denmark’s "Copenhagen" team.