“Bu qələbəni Prezident İlham Əliyevə həsr edirik” -
“Bu qələbəni Prezident İlham Əliyevə həsr edirik”. AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri "Qarabağ" klubunun prezidenti Tahir Gözəl UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsində “Benfika”ya (Portuqaliya) 3:2 hesabı ilə qalib gəldikləri I tur oyunundan sonra hava limanında jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
O bildirib ki, "Benfika" kimi böyük komandanı məğlub etmək çox xoşdur: "Bütün xalqımızı təbrik edirəm. Bu uğur klubdakı birlik sayəsində ərsəyə gəldi. "Benfika" son 9 oyun idi məğlub olmurdu. Biz onları üstələməyi bacardıq".
Qeyd edək ki, “Qarabağ” Portuqaliyadakı qarşılaşmada 0:2 hesabı ilə geri düşsə də, üç qol vuraraq əzmkar qələbə qazanıb – 3:2. Bu, Azərbaycan klublarının Çempionlar Liqasının əsas mərhələlərində ilk qələbəsi olub.
Ağdam təmsilçisi Liqa mərhələsində növbəti oyununu oktyabrın 1-də Bakıda Danimarkanın “Kopenhagen” komandasına qarşı keçirəcək.

«Эту победу посвящаем Президенту Илхаму Алиеву» -
«Эту победу посвящаем Президенту Ильхаму Алиеву». По сообщению АЗЕРТАДЖ, эти слова в своем комментарии журналистам в аэропорту после первого тура основного этапа Лиги чемпионов УЕФА, в котором клуб «Карабах» обыграл «Бенфику» (Португалия) со счетом 3:2, сказал президент клуба «Карабах» Тахир Гёзал.
Он отметил, что побеждать такую большую команду, как «Бенфика», очень приятно: «Поздравляю весь наш народ. Этот успех стал возможен благодаря единству в клубе. «Бенфика» не проигрывала в последних 9 играх. Мы смогли их превзойти».
Отметим, что несмотря на то, что «Карабах» в матче в Португалии уступал со счетом 0:2, команда сумела забить три гола и одержать волевую победу – 3:2. Это первая победа азербайджанских клубов в основных этапах Лиги чемпионов.
Представитель Агдама проведет следующий матч группового этапа 1 октября в Баку против датской команды «Копенгаген».