Sui-qəsd xofu: Trampın mühafizəsi gücləndirildi
ABŞ prezidenti Donald Tramp Nyu-Yorkda “Yankees” stadionunda keçirilən beysbol yarışını gülləkeçirməz şüşə arxasından izləyib.
Medianews.az ABŞ mediasına istinadla xəbər verir ki, Tramp matça gəlməzdən öncə stadionda təhlükəsizlik tədbirləri gücləndirilib. Prezidentin oturduğu lojanın hər tərəfinə gülləkeçirməz şüşə quraşdırılıb.
“Wall Street Journal” qəzeti yazır ki, təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi ABŞ-da sağçı fəal Çarli Kirkin qətli ilə bağlıdır. Qəzetin yazdığına görə, Kirkə sui-qəsddən sonra Trampın ictimai tədbirlərdə mühafizəsini gücləndirmək qərara alınıb. 11 sentyabr 2001-ci ildə Nyu-Yorkda törədilmiş terror hadisəsinin növbəti ildönümündə keçirilən anım mərasimində də prezidentin çıxış etdiyi tribuna daha təhlükəsiz əraziyə köçürülüb.
Xatırladaq ki, 31 yaşlı Çarli Kirk sentyabrın 10-da Yuta ştatının Orem şəhərində universitetdə çıxış edərkən güllələnib. Kirk Trampın ən fəal tərəfdarlarından idi.

Страх перед покушением: Усилена охрана Трампа
Президент США Дональд Трамп наблюдал бейсбольный матч на стадионе «Янки» в Нью-Йорке из-за пуленепробиваемого стекла.
Medianews.az, ссылаясь на СМИ США, сообщает, что перед приездом Трампа на матч в стадионе были усилены меры безопасности. С каждой стороны ложи, где сидел президент, было установлено пуленепробиваемое стекло.
Газета «Wall Street Journal» пишет, что усиление мер безопасности связано с убийством правого активиста Чарли Кирка в США. По данным газеты, после покушения на Кирка было принято решение усилить охрану Трампа на общественных мероприятиях. На памятной церемонии в годовщину террористической атаки, произошедшей 11 сентября 2001 года в Нью-Йорке, трибуна, с которой выступал президент, также была перенесена в более безопасное место.
Напомним, что 31-летний Чарли Кирк был застрелен 10 сентября в университете города Юта Ошен во время выступления. Кирк был одним из самых активных сторонников Трампа.