Acun Ilıcalı ölüm döşəyində verəcəyi son mesajı paylaşdı
Dünyaca məşhur televiziya prodüseri Acun Ilıcalı, ABTalks proqramında qonaq olub və həyatındakı ən çətin anlardan danışıb. O, motosiklet qəzalarında yaşadığı ölüm təhlükəsini, Fənərbağçadakı ən ağır dövrlərini və qızlarına ölüm yatağında söyləmək istədiyi son sözləri bölüşüb.
Milli.Az Türkiyə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, proqramda "Ölüm yatağında qızlarınıza nə söyləmək istərdiniz?" sualına Ilıcalı belə cavab verib:
"Dünya çirkli bir yerə çevrilib. Sosial media və başqa təsirlər insanları daha da pozur. Belə bir mühitdə məsum qalmaq böyük uğurdur. Qızlarıma son mesajım budur: Məsum və yaxşı olun."
Motosiklet həvəskarı olan Ilıcalı, İstanbuldan Bodruma gedərkən yaşadığı təhlükəli anı ilk dəfə açıqlayıb:
"Sükan arxasında yuxulamışdım. Yanımda olan dostum Esat məni o anda qarnıma vuraraq oyatdı. Əks halda ömürlük şikəst qala bilərdik. Bir anlıq tamamilə huşumu itirmişdim."
Ilıcalı uşaqlıq və gənclik illərində çox ağır qəzalar keçirdiyini, boynunun qırıldığını, qollarına platin taxıldığını və ən yaxın dostunu itirdiyini bildirib. Həmçinin baba və nənəsinin də avtomobil qəzasında öldüyünü xatırladıb:
"Erkən yaşda sevdiklərini itirmək, insanlara dəyər verməyi daha yaxşı öyrədir."
Fənərbağçada vitse-prezidentlik etdiyi dövrdən də danışan Ilıcalı, o günləri belə xatırlayıb: "Fənərbağça dünyanın ən böyük klublarından biridir. Belə bir məsuliyyət daşımaq çox çətin idi. Eyni anda 'Survivor' çəkilişləri, Hull City və Fənərbağça ilə məşğul olmaq mənim həyatımın ən ağır ili oldu."

Acun Ilıcalı shared the last message he will give on his deathbed.
World-renowned television producer Acun Ilıcalı was a guest on the ABTalks program and talked about the most difficult moments in his life. He shared the near-death experiences he had in motorcycle accidents, the toughest periods at Fenerbahçe, and the last words he wants to say to his daughters on his deathbed.
According to Milli.Az, citing the Turkish press, in response to the question "What would you like to say to your daughters on your deathbed?", Ilıcalı replied:
"The world has turned into a dirty place. Social media and other influences further corrupt people. Staying innocent in such an environment is a great achievement. My last message to my daughters is this: Be innocent and good."
A motorcycle enthusiast, Ilıcalı revealed for the first time the dangerous moment he experienced while traveling from Istanbul to Bodrum:
"I had fallen asleep at the wheel. My friend Esat, who was next to me, woke me up by hitting my stomach at that moment. Otherwise, we might have been disabled for life. For a moment, I had completely lost consciousness."
Ilıcalı stated that he went through many serious accidents during his childhood and youth, that his neck was broken, plates were placed on his arms, and he lost his closest friend. He also recalled that his grandfather and grandmother died in a car accident:
"Losing loved ones at an early age teaches you to value people better."
Ilıcalı also talked about the period when he was vice-president at Fenerbahçe, recalling those days as follows: "Fenerbahçe is one of the biggest clubs in the world. Carrying such a responsibility was very difficult. Handling 'Survivor' shootings, Hull City, and Fenerbahçe at the same time was the hardest year of my life."