Acun Ilıcalı ölüm döşəyində verəcəyi son mesajı paylaşdı
Dünyaca məşhur televiziya prodüseri Acun Ilıcalı, ABTalks proqramında qonaq olub və həyatındakı ən çətin anlardan danışıb. O, motosiklet qəzalarında yaşadığı ölüm təhlükəsini, Fənərbağçadakı ən ağır dövrlərini və qızlarına ölüm yatağında söyləmək istədiyi son sözləri bölüşüb.
Milli.Az Türkiyə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, proqramda "Ölüm yatağında qızlarınıza nə söyləmək istərdiniz?" sualına Ilıcalı belə cavab verib:
"Dünya çirkli bir yerə çevrilib. Sosial media və başqa təsirlər insanları daha da pozur. Belə bir mühitdə məsum qalmaq böyük uğurdur. Qızlarıma son mesajım budur: Məsum və yaxşı olun."
Motosiklet həvəskarı olan Ilıcalı, İstanbuldan Bodruma gedərkən yaşadığı təhlükəli anı ilk dəfə açıqlayıb:
"Sükan arxasında yuxulamışdım. Yanımda olan dostum Esat məni o anda qarnıma vuraraq oyatdı. Əks halda ömürlük şikəst qala bilərdik. Bir anlıq tamamilə huşumu itirmişdim."
Ilıcalı uşaqlıq və gənclik illərində çox ağır qəzalar keçirdiyini, boynunun qırıldığını, qollarına platin taxıldığını və ən yaxın dostunu itirdiyini bildirib. Həmçinin baba və nənəsinin də avtomobil qəzasında öldüyünü xatırladıb:
"Erkən yaşda sevdiklərini itirmək, insanlara dəyər verməyi daha yaxşı öyrədir."
Fənərbağçada vitse-prezidentlik etdiyi dövrdən də danışan Ilıcalı, o günləri belə xatırlayıb: "Fənərbağça dünyanın ən böyük klublarından biridir. Belə bir məsuliyyət daşımaq çox çətin idi. Eyni anda 'Survivor' çəkilişləri, Hull City və Fənərbağça ilə məşğul olmaq mənim həyatımın ən ağır ili oldu."

Аджун Илыджалы поделился последним посланием, которое он оставит на смертном одре.
Всемирно известный телевизионный продюсер Аджун Иличалы стал гостем программы ABTalks и рассказал об самых трудных моментах своей жизни. Он поделился пережитой в мотоциклетных авариях опасностью для жизни, самыми тяжёлыми периодами в Фенербахче и последними словами, которые хотел бы сказать своим дочерям на смертном одре.
Согласно информации агентства Milli.Az, ссылающегося на турецкую прессу, на вопрос в программе "Что бы вы хотели сказать своим дочерям на смертном одре?" Иличалы ответил так:
"Мир превратился в грязное место. Социальные медиа и другие факторы ещё больше портят людей. Быть невинным в такой среде — большое достижение. Моё последнее послание дочерям: будьте невинными и хорошими."
Любитель мотоциклов Иличалы впервые рассказал о пережитом опасном моменте во время поездки из Стамбула в Бодрум:
"Я уснул за рулём. Мой друг Эсат, который был рядом, в тот момент постучал меня по животу, чтобы разбудить. Иначе я мог остаться инвалидом на всю жизнь. Я на мгновение полностью потерял сознание."
Иличалы сообщил, что в детстве и юности он пережил много тяжёлых аварий, у него был перелом шеи, на руки ему ставили пластины, и он потерял самого близкого друга. Он также вспомнил, что его дедушка и бабушка умерли в автомобильной аварии:
"Рано потерять близких учит человека больше ценить других."
Рассказывая о времени, когда он был вице-президентом Фенербахче, Иличалы вспомнил те дни так: "Фенербахче — один из крупнейших клубов мира. Нести такую ответственность было очень трудно. В один и тот же период заниматься съёмками 'Survivor', а также делами Hull City и Фенербахче — это был самый тяжёлый год в моей жизни."