Madrid Əyalət Məhkəməsi UEFA-nın Superliqaya qarşı verdiyi apellyasiya şikayətini qəbul etməyib.
Milli.Az xarici mətbuata istinadən xəbər verir ki, bu barədə Superliqanın əsas təşəbbüskarlarından biri olan "Real Madrid" klubunun Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Məhkəmənin qərarında UEFA-nın Superliqaya münasibətdə Avropa İttifaqının sərbəst rəqabət prinsiplərini ciddi şəkildə pozduğu qeyd olunub.
"Bu qərar "Real Madrid" klubuna dəymiş ziyana görə kompensasiya tələb etmək imkanı yaradır", - klubun açıqlamasında bildirilib.
Qeyd edək ki, 19 aprel 2021-ci ildə Avropanın bir neçə aparıcı klubu Superliqanın yaradıldığını elan etmişdi. Daha sonra əksər klublar layihədən geri çəkilsə də, "Real Madrid" hələ də turnirin əsas tərəfdarlarından biri olaraq qalır.

Мадридский областной суд отклонил апелляцию УЕФА по делу Суперлиги.
Согласно сообщению службы прессы клуба «Реал Мадрид», одного из основных инициаторов Суперлиги, переданному ​​со ссылкой на зарубежные СМИ, суд вынес соответствующее решение.
В решении суда отмечается, что УЕФА серьезно нарушил принципы свободной конкуренции Европейского союза в отношении Суперлиги.
«Это решение позволяет клубу «Реал Мадрид» требовать компенсацию за ущерб», — говорится в заявлении клуба.
Отметим, что 19 апреля 2021 года несколько ведущих европейских клубов объявили о создании Суперлиги. Позже большинство клубов вышли из проекта, однако «Реал Мадрид» до сих пор остается одним из главных сторонников турнира.