Üç aydır küçədə qalan qadının ürəkdağlayan hekayəsi
Xəzər TV xəbər verir ki, 50 yaşlı qadın paytaxtın Suraxanı rayonunun Köhnə Günəşli qəsəbəsində, İnqilab İsmayılov küçəsində müvəqqəti sığınacaq tapıb.
Ətrafdakı sakinlər onun kimsəsiz olduğunu və artıq üç aydır küçədə qaldığını bildiriblər.
Telekanal əməkdaşları məsələnin mahiyyətini öyrənmək üçün həmin ünvana yollanıblar.
50 yaşlı Rəna Məmmədova fikrini dolğun şəkildə ifadə etməkdə çətinlik çəksə də, onun dediklərindən belə anlaşıldı ki, həyat yoldaşı və bacısı evinin açarını əlindən alıb və onu üç aydır evə buraxmırlar.
Müsahibin sözlərinə görə, əvvəllər ailəsi ilə hər hansı problemi olmayıb. Lakin yaranmış problemin səbəblərindən danışsa da, təfərrüatı açıqlamaq istəmir.
Üç aydır parklarda gecələyən Rəna Məmmədovaya ərazidə yaşayan sakinlər imkanları daxilində kömək edirlər.

The heartbreaking story of a woman who has been living on the street for three months
Khazar TV reports that a 50-year-old woman has found temporary shelter in the Köhnə Günəşli settlement of Surakhani district in the capital, on Inqilab Ismayilov street.
Local residents have said that she is homeless and has been living on the street for three months.
Television crew went to that address to understand the essence of the issue.
Although 50-year-old Rena Mammadova has difficulty expressing herself fully, it was understood from what she said that her husband and sister took the keys to her house from her and have not let her in for three months.
According to the interviewee, she previously did not have any problems with her family. Although she talked about the reasons for the problem that arose, she did not want to clarify the details.
Local residents help Rena Mammadova, who has been sleeping in parks for three months, as much as they can.