İsa Həbibbəylinin baldızının oğlu ilə bağlı şok məlumat - FOTO
Dekabrın 8-də paytaxtın Nizami rayonu ərazisində mənzildə güllələnmiş meyiti tapılan Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyinin (SOMDA) əməkdaşı Nicat Quliyevlə bağlı yeni iddialar var.
Nicat Quliyev bir neçə öncə psixiatrik xəstəxanalardan birində uzun müddət müalicə alıb.
Mərhumun xeyli miqdarda borcunun olduğu da iddia olunur. N.Quliyevin məhz bu səbəbdən intihar etməsi ehtimalı irəli sürülür.
Onun barəsində hələlik bir çox təfərrüatlar naməlumdur.
Xatırladaq ki, qətl hadisəsi dünən gecə "Neftçilər" metrosu yaxınlığında evlərdən birində baş verib.
Nicat Quliyevin özünə silahla atəş açaraq həyatına qəsd etməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Mərhumun anası Mətanət Quliyeva AMEA prezidenti akademik İsa Həbibbəylinin baldızıdır. Filologiya üzrə fəlsəfə doktoru olan M.Quliyeva Naxçıvan Dövlət Universitetinin dosenti və kafedra müdiridir.

8 декабря в квартире в Низаминском районе столицы было найдено тело сотрудника Государственного агентства по охране стратегических объектов (СОМДА) Ниджата Гулиева, который был застрелен, появились новые предположения.
Ниджат Гулиев несколько месяцев назад проходил длительное лечение в психиатрической больнице.
Также утверждается, что у покойного было значительное количество долгов. Предполагается, что именно по этой причине Н. Гулиев мог покончить с собой.
Пока неизвестно много деталей, касающихся его дела.
Напомним, что убийство произошло прошлой ночью в одном из домов недалеко от станции метро «Нефтчылар».
Существуют обоснованные подозрения, что Ниджат Гулиев попытался покончить с жизнью, выстрелив в себя из оружия.
Мать покойного, Метанет Гулиева, является золовкой академика, президента АНА Иссы Хабиббейли. Метанет Гулиева — кандидат философских наук по филологии, доцент и заведующая кафедрой Нахчыванского государственного университета.