“Habertürk”ün baş redaktoru saxlanıldı
Türkiyədə fəaliyyət göstərən "Habertürk" televiziyasının baş redaktoru, aparıcı Mehmet Akif Ersoy narkotik əməliyyatı çərçivəsində saxlanılıb.
Milli.Az xəbər verir ki, İstanbul Respublika Baş Prokurorluğunun açıqlamasına görə, ümumilikdə 8 şübhəli barəsində "şəxsi sitifadə üçün narkotik və ya psixotrop maddə almaq, qəbul etmək, saxlamaq və ya istifadə olunmasına şərait yaratmaq" maddələri üzrə saxlanılma qərarı verilib. Prokurorluğun göstərişi əsasında Ersoy və üç nəfər artıq saxlanılıb.
Məlumata görə, Habertürk telekanalının digər əməkdaşı - Xarici xəbərlər redaktoru Elif Kılınç da istintaq çərçivəsində saxlanılıb.
Xatırladaq ki, bir neçə gün əvvəl keçirilən əməliyyatda tanınmış aparıcılar Meltem Acet, Ela Rümeysa Cebeci və Hande Sarıoğlu da saxlanılmışdı. Onlar sağlamlıq yoxlanışından sonra ifadə vermək üçün İstanbul Ədliyyəsinə gətirilmiş, daha sonra isə ATK-dəki prosedurları tamamlandıqdan sonra sərbəst buraxılacaqları bildirilmişdi.

Главный редактор и ведущий турецкого телеканала "Habertürk" Мехмет Акиф Эрсой был задержан в рамках операции по борьбе с наркотиками.
Как сообщает Milli.Az со ссылкой на заявление Главной прокуратуры Республики Стамбул, в целом в отношении 8 подозреваемых вынесено решение о задержании по статьям "приобретение, хранение, употребление наркотического или психотропного вещества для личного пользования или создание условий для его использования". По указанию прокуратуры Эрсой и еще трое человек уже задержаны.
По информации, другой сотрудник телеканала Habertürk — редактор отдела международных новостей Элиф Кылынч также была задержана в рамках следствия.