Rusiyanın Polşaya dron hücumu ilə Azərbaycan təyyarəsini vurması arasında bənzərlik
“Rusiyanın Polşanın hava sahəsini dronlarla pozması Azərbaycanın mülki təyyarəsini raketlə vurmasına bənzəyir”. Politoloq Elxan Şahinoğlu Medianews.az-a açıqlamasında belə deyib.
O bildirib: “Təyyarəmizi vuranda əvvəlcə dezinformasiya yaydılar, raket izi aşkarlandıqdan sonra faktlar qarşısında susmağa üstünlük verdilər.
Kreml eyni siyasəti Polşaya münasibətdə də sərgiləyir. Kremlin nəzarətindəki saytlar əvvəlcə dezinformasiya yaydılar ki, guya dronların Rusiya ordusuna aidiyyəti yoxdur. Ancaq faktlarla üzləşdiklərinə görə bizim nümunədə olduğu kimi susmağa üstünlük verməyə başlayıblar.
Kremlin həm mülki təyyarənin vurulmasında, həm də Polşanın hava sahəsini pozmasında siyasəti eynidir: Elədiyim hərəkətə (oxu: cinayətə) görə üzr istəyən deyiləm! Bu, Sankt-Peterburqun xuliqanlarla dolu küçələrinin öyrətdiyi “tərbiyənin” nəticəsidir”.

Similarity between Russia launching a drone at Poland and Azerbaijan shooting down an aircraft
"Russia's violation of Poland's airspace with drones is similar to Azerbaijan shooting down a civilian plane with a missile." Political analyst Elkhan Shahinoglu said this in an interview with Medianews.az.
He stated: "When our plane was shot down, at first they spread disinformation; after the missile trace was discovered, they preferred to stay silent in the face of facts.
The Kremlin applies the same policy towards Poland. Kremlin-controlled websites initially spread disinformation that allegedly the drones had no relation to the Russian army. However, faced with the facts, they have started to prefer silence, as in our example.
The Kremlin's policy regarding both the shooting down of the civilian plane and the violation of Poland's airspace is the same: I am not apologizing for my actions (read: crime)! This is the result of the "discipline" taught by the hooligans-filled streets of Saint Petersburg."