Rusiyada rubl ucuzlaşmağa davam edir
Rusiya Mərkəzi Bankı sentyabrın 10-na ABŞ dollarının rəsmi məzənnəsini 83,2425 rubl, avronun məzənnəsini 98,0336 rubl səviyyəsində müəyyənləşdirib.
Oxu.Az bu barədə RBK-ya istinadla xəbər verir.
Bildirilir ki, bununla da dolların məzənnəsi son beş ayda ilk dəfə 83 rublu ötüb, sonuncu dəfə bu, aprelin 14-də baş verib. Avronun məzənnəsi isə fevralın 13-dən bəri ilk dəfə olaraq 98 rubldan yuxarı qalxıb.
Xatırladaq ki, sentyabrın 9-da Rusiyada avronun məzənnəsi 2025-ci il martın 9-dan bəri ilk dəfə 97 rublu ötmüşdü. Dolların məzənnəsi 1,74% artaraq, 82,7019 rubl təşkil etmişdi.

The ruble continues to depreciate in Russia.
The Central Bank of Russia has set the official exchange rate of the US dollar at 83.2425 rubles and the euro at 98.0336 rubles as of September 10.
Oxu.Az reports this with reference to RBC.
It is reported that with this, the dollar exchange rate has exceeded 83 rubles for the first time in the last five months, and the last time this happened was on April 14. The euro exchange rate has risen above 98 rubles for the first time since February 13.
Recall that on September 9, the euro exchange rate in Russia exceeded 97 rubles for the first time since March 9, 2025. The dollar exchange rate increased by 1.74%, reaching 82.7019 rubles.