Rusiyada Ermənistanın “Spayka” şirkətinin 100 yük maşını saxlanılıb
Musavat.com xəbər verir ki, Rusiyada Ermənistanın iri logistik şirkətlərindən biri olan “Spayka”ya məxsus təxminən 100 yük maşınının hərəkəti dayandırılıb.
Şirkətin rəhbərliyi təsdiqləyib ki, artıq bir neçə gündür onların avtomobilləri Rusiya ərazisində hərəkət edə bilmir. Məsələ ilə bağlı “Azadlıq” radiosunun erməni xidmətinə açıqlama verən “Spayka”nın inkişaf direktoru bildirib ki, hüquqşünaslar hazırda Rusiyada işləyir və hadisənin səbəblərini araşdırmağa çalışırlar:
“Bizə rəsmi olaraq problemin nədən ibarət olduğu bildirilmir. Maşınlar saxlanıldı, lakin səbəb izah olunmadı. Hansı məkanda idilərsə, orada hərəkətləri dayandırıldı”, – deyə nümayəndə bildirib.
Şirkət vurğulayıb ki, fəaliyyət göstərdiyi illər ərzində belə bir problem ilk dəfədir baş verir. Hazırda tez xarab olan kənd təsərrüfatı məhsullarının daşınmasına rus hüquq-mühafizə orqanları yalnız yerli nəqliyyat vasitələri ilə icazə verib, “Spayka”ya məxsus yük maşınlarının hərəkətinə isə tam qadağa qoyulub.

В России задержано 100 грузовиков армянской компании «Спайка»
Musavat.com сообщает, что в России было остановлено движение примерно 100 грузовиков, принадлежащих одной из крупных логистических компаний Армении — «Спайка».
Руководство компании подтвердило, что уже несколько дней их автомобили не могут передвигаться по территории России. По этому поводу директор по развитию «Спайка» в интервью армянской службе радио «Свобода» сообщил, что юристы работают в России и пытаются выяснить причины инцидента:
«Нам официально не сообщают, в чем заключается проблема. Машины были задержаны, однако причина не объяснена. Где бы они ни находились, там их движение было прекращено», — заявил представитель.
Компания подчеркнула, что за годы своей деятельности с таким проблемой сталкивается впервые. В настоящее время перевозка скоропортящихся сельскохозяйственных продуктов разрешена правоохранительными органами России только на местном транспорте, движение грузовиков, принадлежащих «Спайка», полностью запрещено.