Rusiyada Ermənistanın “Spayka” şirkətinin 100 yük maşını saxlanılıb
Musavat.com xəbər verir ki, Rusiyada Ermənistanın iri logistik şirkətlərindən biri olan “Spayka”ya məxsus təxminən 100 yük maşınının hərəkəti dayandırılıb.
Şirkətin rəhbərliyi təsdiqləyib ki, artıq bir neçə gündür onların avtomobilləri Rusiya ərazisində hərəkət edə bilmir. Məsələ ilə bağlı “Azadlıq” radiosunun erməni xidmətinə açıqlama verən “Spayka”nın inkişaf direktoru bildirib ki, hüquqşünaslar hazırda Rusiyada işləyir və hadisənin səbəblərini araşdırmağa çalışırlar:
“Bizə rəsmi olaraq problemin nədən ibarət olduğu bildirilmir. Maşınlar saxlanıldı, lakin səbəb izah olunmadı. Hansı məkanda idilərsə, orada hərəkətləri dayandırıldı”, – deyə nümayəndə bildirib.
Şirkət vurğulayıb ki, fəaliyyət göstərdiyi illər ərzində belə bir problem ilk dəfədir baş verir. Hazırda tez xarab olan kənd təsərrüfatı məhsullarının daşınmasına rus hüquq-mühafizə orqanları yalnız yerli nəqliyyat vasitələri ilə icazə verib, “Spayka”ya məxsus yük maşınlarının hərəkətinə isə tam qadağa qoyulub.

In Russia, 100 trucks of Armenia's "Spayka" company have been detained.
Musavat.com reports that in Russia, the movement of approximately 100 trucks belonging to "Spayka," one of Armenia's major logistics companies, has been halted.
The company's management has confirmed that their vehicles have not been able to move within Russian territory for several days now. In a statement to the Armenian service of "Azadlıq" radio regarding the matter, "Spayka's" development director said that lawyers are currently working in Russia and trying to investigate the reasons for the incident:
"We have not been officially informed about what the problem is. The vehicles were stopped, but the reason was not explained. Wherever they were, their movement was halted," said the representative.
The company emphasized that such a problem is occurring for the first time during the years it has been operating. Currently, Russian law enforcement agencies have only allowed the transportation of perishable agricultural products with local transport vehicles, and a complete ban has been imposed on the movement of trucks belonging to "Spayka."