"Rusiya Prezidenti Vladimir Putin avqustun 15-də Alyaskada amerikalı həmkarı Donald Trampla söhbəti zamanı Rusiyanın Donbası almaq üçün 3-4 ay vaxt tələb olunacağını söyləyib".
Oxu.Az-ın xəbərinə görə, bunu Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski "ABC News" telekanalına müsahibəsində deyib.
"Yəni o, amerikalılara, Ağ Evə və Trampın nümayəndəsi Uitkoffa deyir ki, Donbası iki-üç aydan, maksimum dörd aydan sonra tutacaq", - deyə Zelenski bildirib.
Ukrayna lideri Donbası "ən döyüş qabiliyyətli qüvvələrin olduğu çox möhkəmləndirilmiş hissə" adlandırıb:
"Bu, qalaya bənzəyir... və əgər biz qoşunları çıxarsaq və o, bütün Donbası alsa, Xarkova doğru 90 kilometr irəliləməyəcəyinə kim zəmanət verə bilər? O, həmişə Xarkovu istəyirdi".

"Putin told Trump that he would take Donbas in 3-4 months" -
"Russian President Vladimir Putin said during a conversation with his American counterpart Donald Trump in Alaska on August 15 that Russia would need 3-4 months to take Donbas."
According to Oxu.Az, Ukrainian President Volodymyr Zelensky said this in an interview with the "ABC News" channel.
"That is, he tells the Americans, the White House, and Trump's representative Whitkoff that he will take Donbas in two to three months, maximum four months," Zelensky said.
The Ukrainian leader called Donbas "the most fortified part where the most combat-capable forces are located":
"It resembles a fortress... and if we withdraw the troops and he takes all of Donbas, who can guarantee that he will not advance 90 kilometers towards Kharkiv? He has always wanted Kharkiv."