"Rusiya Prezidenti Vladimir Putin avqustun 15-də Alyaskada amerikalı həmkarı Donald Trampla söhbəti zamanı Rusiyanın Donbası almaq üçün 3-4 ay vaxt tələb olunacağını söyləyib".
Oxu.Az-ın xəbərinə görə, bunu Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski "ABC News" telekanalına müsahibəsində deyib.
"Yəni o, amerikalılara, Ağ Evə və Trampın nümayəndəsi Uitkoffa deyir ki, Donbası iki-üç aydan, maksimum dörd aydan sonra tutacaq", - deyə Zelenski bildirib.
Ukrayna lideri Donbası "ən döyüş qabiliyyətli qüvvələrin olduğu çox möhkəmləndirilmiş hissə" adlandırıb:
"Bu, qalaya bənzəyir... və əgər biz qoşunları çıxarsaq və o, bütün Donbası alsa, Xarkova doğru 90 kilometr irəliləməyəcəyinə kim zəmanət verə bilər? O, həmişə Xarkovu istəyirdi".

«Путин сказал Трампу, что захватит Донбасс за 3-4 месяца» -
"Президент России Владимир Путин в разговоре с американским коллегой Дональдом Трампом 15 августа на Аляске заявил, что России потребуется 3-4 месяца, чтобы захватить Донбасс".
По информации Oxu.Az, об этом сказал Президент Украины Владимир Зеленский в интервью телеканалу "ABC News".
"То есть он говорит американцам, Белому дому и представителю Трампа Уиткоффу, что захватит Донбасс через два-три месяца, максимум через четыре месяца", - отметил Зеленский.
Украинский лидер назвал Донбасс "очень укреплённым участком, где находятся самые боеспособные силы":
"Это похоже на крепость... и если мы выведем войска, а он захватит весь Донбасс, кто сможет гарантировать, что он не продвинется на 90 километров в сторону Харькова? Он всегда хотел Харьков".