Prezident iki qurumda işçilərin say həddini artırdı
Prezident İlham Əliyevin oktyabrın 15-də imzaladığı fərmanlara əsasən, Dövlət Turizm Agentliyinin və Maliyyə Monitorinqi Xidmətinin işçilərinin say həddi artırılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Dövlət Turizm Agentliyinin işçilərinin say həddi 165 ştat vahidindən 181 ştat vahidinə qaldırılıb. Eyni zamanda regional turizm idarələri üzrə 104 ştat vahidi müəyyən edilib. Bu fərmanadək regional turizm idarələri üzrə 88 ştat vahidi müəyyən olunmuşdu.
İndiyədək Maliyyə Monitorinqi Xidmətinin işçilərinin say həddi 55 ştat vahidi idi. Prezidentin 15 oktyabr fərmanı ilə say həddi 65-ə qaldırılıb.

The president increased the staff number limit in two institutions.
Based on the decrees signed by President Ilham Aliyev on October 15, the staff limit of the State Tourism Agency and the Financial Monitoring Service has been increased.
Medianews.az reports that the staff limit of the State Tourism Agency has been increased from 165 staff units to 181 staff units. At the same time, 104 staff units have been allocated for regional tourism departments. Before this decree, 88 staff units were allocated for regional tourism departments.
Until now, the staff limit of the Financial Monitoring Service was 55 staff units. With the President's decree on October 15, the limit has been increased to 65.