Messinin vida matçını korlamaq istəyir:
Venesuela millisinin baş məşqçisi Fernando Batista DÇ-2026-nın seçmə mərhələsində Argentinaya qarşı keçiriləcək səfər oyunu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb
Publika.az xəbər verir ki, o, xüsusilə rəqib komandanın lideri Lionel Messi haqda danışıb.
"Biz dünyanın ən yaxşı komandası ilə qarşılaşacağıq. Əvvəldən bilirdik ki, bu, Leonun Argentinada seçmə mərhələdəki son rəsmi oyunu ola bilər. Hər halda, təkcə onunla yox, həm də komandaya düzgün struktur qura bilən baş məşqçi Lionel Skaloni ilə üz-üzə gəlirik.
Mənim ideyam həmişə eynidir, rəqib qapısı barədə düşünmək. Yalnız müdafiə olunmaq uzunmüddətli perspektivdə nəticə vermir. Bilmirəm, neçə məşqçi artıq baş sındırıb ki, Messini necə dayandırsın. Biz də sınayacağıq. Mən buradayam ki, yaxşı mənada Messinin bu festivalına bir az da olsa kölgə salım. Biz bu hadisənin hər bir detalına hörmətlə yanaşırıq, amma əsas məqsədimiz birbaşa mundiala vəsiqə qazanmaq, ya da ən azı pley-off şansı əldə etməkdir".
Qeyd edək ki, Argentina – Venesuela oyunu sentyabrın 5-nə keçən gecə Buenos-Ayresdə baş tutacaq. 38 yaşlı Messi bu görüşün yığmadakı karyerasında sonuncu ev oyunu ola biləcəyini açıqlamışdı.

He wants to broadcast Messi's farewell match: "I am here to cast a shadow on the festival."
Venezuela national team head coach Fernando Batista shared his thoughts on the upcoming away match against Argentina in the CONMEBOL World Cup 2026 qualifying stage.
Publika.az reports that he particularly spoke about the opposing team's leader Lionel Messi.
"We will face the best team in the world. From the beginning, we knew that this could be Leo’s last official qualifying match in Argentina. In any case, we are not only facing him but also head coach Lionel Scaloni, who has built a proper structure for the team.
My idea is always the same, to think about the opponent's goal. Only defending does not yield results in the long term. I don’t know how many coaches have already tried to figure out how to stop Messi. We will try as well. I am here to cast a little shadow on Messi’s festival, in a good way. We respect every detail of this event, but our main goal is to directly qualify for the World Cup or at least secure a chance for the playoffs."
It should be noted that the Argentina – Venezuela match will take place on the night of September 5 in Buenos Aires. The 38-year-old Messi had announced that this could be his last home game in his national team career.