Messinin vida matçını korlamaq istəyir:
Venesuela millisinin baş məşqçisi Fernando Batista DÇ-2026-nın seçmə mərhələsində Argentinaya qarşı keçiriləcək səfər oyunu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb
Publika.az xəbər verir ki, o, xüsusilə rəqib komandanın lideri Lionel Messi haqda danışıb.
"Biz dünyanın ən yaxşı komandası ilə qarşılaşacağıq. Əvvəldən bilirdik ki, bu, Leonun Argentinada seçmə mərhələdəki son rəsmi oyunu ola bilər. Hər halda, təkcə onunla yox, həm də komandaya düzgün struktur qura bilən baş məşqçi Lionel Skaloni ilə üz-üzə gəlirik.
Mənim ideyam həmişə eynidir, rəqib qapısı barədə düşünmək. Yalnız müdafiə olunmaq uzunmüddətli perspektivdə nəticə vermir. Bilmirəm, neçə məşqçi artıq baş sındırıb ki, Messini necə dayandırsın. Biz də sınayacağıq. Mən buradayam ki, yaxşı mənada Messinin bu festivalına bir az da olsa kölgə salım. Biz bu hadisənin hər bir detalına hörmətlə yanaşırıq, amma əsas məqsədimiz birbaşa mundiala vəsiqə qazanmaq, ya da ən azı pley-off şansı əldə etməkdir".
Qeyd edək ki, Argentina – Venesuela oyunu sentyabrın 5-nə keçən gecə Buenos-Ayresdə baş tutacaq. 38 yaşlı Messi bu görüşün yığmadakı karyerasında sonuncu ev oyunu ola biləcəyini açıqlamışdı.

Месси хочет охранять прощальный матч:
Главный тренер сборной Венесуэлы Фернандо Батиста поделился своими мыслями о выездном матче против Аргентины в отборочном этапе ЧМ-2026.
Как сообщает Publika.az, он особенно говорил о лидере соперников Лионеле Месси.
"Мы столкнемся с лучшей командой мира. С самого начала мы знали, что это может быть последний официальный отборочный матч Лео в Аргентине. В любом случае, мы противостоим не только ему, но и главному тренеру Лионелю Скалони, который сумел выстроить правильную структуру команды.
Моя идея всегда одна и та же — думать о воротах соперника. Только защищаться в долгосрочной перспективе не приносит результата. Не знаю, сколько тренеров уже ломали голову над тем, как остановить Месси. Мы тоже попробуем. Я здесь, чтобы, хотя бы немного, в хорошем смысле затемнить этот фестиваль Месси. Мы с уважением относимся к каждой детали этого события, но наша главная цель — напрямую квалифицироваться на чемпионат мира или, по крайней мере, получить шанс в плей-офф".
Отметим, что матч Аргентина – Венесуэла состоится в ночь с 5 сентября в Буэнос-Айресе. 38-летний Месси заявил, что эта встреча может стать его последним домашним матчем в сборной в карьере.