“Güllünün uşaqlarının təhsil xərclərini mən ödəmişdim” -
Medianews.az xəbər verir ki,  o, bir müddət Güllünün övladları Tuğyan Ülkem və Tuğberk Yağızın məktəb təhsil haqqını özü ödəyini açıqlayıb.
S.Sayan bu etirafı ilk dəfə ictimai şəkildə səsləndirdiyini deyərək, söylədiklərinə görə məyus olduğunu vurğulayıb. Onun sözlərinə görə, Güllünün maddi çətinlik yaşadığı dövrdə övladlarının təhsil xərcləri bu yolla qarşılanıb.
Qeyd edək ki, Güllünün Yalovadakı evinin altıncı mərtəbəsindən yıxılaraq həyatını itirməsi ilə bağlı aparılan istintaq çərçivəsində qızı Tuğyan Ülkem Gülter həbs edilib. Seda Sayan hadisədən əvvəl Güllünün övladlarının onun proqramına qatılmaq istədiklərini də açıqlayıb.
S.Sayan baş verənlərə görə dərin təəssüf hissi keçirdiyini bildirib və “Kaş bunlar yaşanmasaydı” deyə qeyd edib.

Ведущая и певица Седа Саян дала примечательное заявление о певице Гюллю.
Medianews.az сообщает, что она рассказала, что некоторое время оплачивала школьное обучение детей Гюллю — Тугяна Юлькема и Тугберка Ягыза.
С.Саян отметила, что впервые публично признаётся в этом и подчеркнула, что огорчена сказанным. По её словам, в период материальных трудностей Гюллю расходы на обучение детей были покрыты таким образом.
Стоит отметить, что в рамках расследования по факту падения Гюллю с шестого этажа её дома в Ялове и последующей смерти, её дочь Тугян Юлькем Гюлтер была задержана. Седа Саян также сообщила, что до происшествия дети Гюллю хотели принять участие в её программе.
С.Саян выразила глубокое сожаление по поводу произошедшего и сказала: «Если бы только этого не случилось».