Bu ölkədə 10 gün ərzində 400 nəfər öldü,
Pakistanda son 10 gündə leysan yağışlar və daşqınlar nəticəsində 400-ə yaxın insan ölüb, 190-dan çox insan yaralanıb.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə BMT-nin Humanitar Məsələlərin Əlaqələndirilməsi İdarəsi məlumat yayıb.
"Hökumət orqanlarının məlumatına görə, Pakistanda son 10 gündə Xayber-Paxtunxva, Qilqit-Baltistan və Kəşmirdə leysan yağışları və daşqınlar nəticəsində 400 nəfər ölüb, 190-dan çox insan yaralanıb. 20 mindən çox insan evsiz qalıb", - deyə idarədən bildirilib.
BMT-nin baş katibinin humanitar məsələlər üzrə müavini Tom Fletçer yardım üçün 600 min dollar ayırıb.
Qeyd olunub ki, cari musson mövsümündə Pakistan güclü yağışlar və daşqınlar nəticəsində geniş dağıntılarla üzləşib. Səlahiyyətlilərin məlumatına görə, iyun ayından bəri 798 nəfər ölüb, 1000-dən çox insan yaralanıb.

В этой стране за 10 дней умерло 400 человек,
В Пакистане за последние 10 дней из-за проливных дождей и наводнений погибло около 400 человек, более 190 человек получили ранения.
Сообщает Milli.Az со ссылкой на Управление координации гуманитарных вопросов ООН.
"По данным правительственных органов, за последние 10 дней в Пакистане из-за проливных дождей и наводнений в Кхайбер-Пхахтунхва, Гилгите-Балтистане и Кашмире погибло 400 человек, более 190 получили ранения. Более 20 тысяч человек остались без крова", - сообщили в управлении.
Заместитель Генерального секретаря ООН по гуманитарным вопросам Том Флетчер выделил 600 тысяч долларов на помощь.
Отмечается, что в этом муссонном сезоне Пакистан столкнулся с серьезными разрушениями из-за сильных дождей и наводнений. По данным властей, с июня погибло 798 человек, более 1000 получили ранения.