Böyük Britaniya bu tələbələri
Böyük Britaniyanın Daxili İşlər Nazirliyi viza müddəti bitdikdən sonra ölkədə qalmağa davam edən xarici tələbələri deportasiya edəcək.
Milli.Az xəbər verir ki, bu haqda məlumatı daxili işlər naziri Yvette Kuper verib.
O bildirib ki, bəzi xarici tələbələr ölkələrindəki şərtlər dəyişməməsinə baxmayaraq, sığınacaq üçün müraciət edib.
"Əsl qaçqınlara lazımi dəstəyi verəcəyik. Lakin vəziyyət dəyişməyibsə, tələbələr təhsillərinin sonunda sığınacaq üçün müraciət etməməlidirlər", - o bildirib.
Məlumata görə, Daxili İşlər Nazirliyi 10.000 xarici tələbəyə vizalarının bitmək üzrə olduğu barədə mesaj göndərib.

Великобритания этих студентов
Министерство внутренних дел Великобритании будет выдворять иностранных студентов, которые продолжают оставаться в стране после окончания срока действия их виз.
Как сообщает Milli.Az, об этом заявила министр внутренних дел Иветт Купер.
Она отметила, что некоторые иностранные студенты подают заявки на получение убежища, несмотря на то, что условия в их странах не изменились.
"Мы окажем необходимую поддержку настоящим беженцам. Но если ситуация не изменилась, студенты не должны подавать заявки на убежище по окончании учебы", — заявила она.
По информации, Министерство внутренних дел направило сообщения 10 000 иностранным студентам о том, что срок действия их виз скоро истекает.