Böyük Britaniya bu tələbələri
Böyük Britaniyanın Daxili İşlər Nazirliyi viza müddəti bitdikdən sonra ölkədə qalmağa davam edən xarici tələbələri deportasiya edəcək.
Milli.Az xəbər verir ki, bu haqda məlumatı daxili işlər naziri Yvette Kuper verib.
O bildirib ki, bəzi xarici tələbələr ölkələrindəki şərtlər dəyişməməsinə baxmayaraq, sığınacaq üçün müraciət edib.
"Əsl qaçqınlara lazımi dəstəyi verəcəyik. Lakin vəziyyət dəyişməyibsə, tələbələr təhsillərinin sonunda sığınacaq üçün müraciət etməməlidirlər", - o bildirib.
Məlumata görə, Daxili İşlər Nazirliyi 10.000 xarici tələbəyə vizalarının bitmək üzrə olduğu barədə mesaj göndərib.

The United Kingdom these students
The Home Office of the United Kingdom will deport foreign students who continue to stay in the country after their visa expires.
Milli.Az reports that the information was provided by the Home Secretary Yvette Cooper.
She stated that some foreign students have applied for asylum despite no changes in the conditions of their home countries.
"We will provide the necessary support to genuine refugees. However, if the situation has not changed, students should not apply for asylum after finishing their studies," she said.
According to the information, the Home Office has sent messages to 10,000 foreign students informing them that their visas are about to expire.