Bakıda məşhur uşaq bağçasından ŞOK GÖRÜNTÜLƏR yayıldı
Belə ki, vətəndaş hadisənin "Predu" uşaq bağçasının paytaxtın Xətai rayonundakı Həzi Aslanov filialında baş verdiyini qeyd edib.
O bildirib ki, uşaq bağçasına aylıq 1 144 manat ödəniş etdiyi halda övladına göstərilən xidmətdən narazıdır.
"Söhbət mənim 3 yaşlı övladımdan gedir, axı azyaşlı uşağa necə şiddət göstərmək olar?" ,- deyə adını açıqlamaq istəməyən valideyn bildirib.
Məsələ ilə bağlı "Predu" uşaq bağçasından bildirilib ki, kadrlarda əks olunan uşaq aprel ayında bağçaya qəbul olunub:
"Bağçaya başlarkən valideynləri uşaqdakı mövcud problemlər haqqında məlumat verməyib. Ancaq uşaq nevropatoloq nəzarətində olan, dərman qəbul edən və ümumi inkişaf ləngiməsi diaqnozludur. Uşaq psixoloq və loqoped dəstəyi alırdı. Qrupda uşaqlara qarşı aqressiv davranışları artdığı üçün valideynlərinə onun qrupdan kənarlaşdırılması təklif edilib. Ancaq ailə bunu qəbul etməyib, bağçaya qarşı təhdidkar ifadələr işlədib.
Valideynin qeyd etdiyi ödəniş miqdarı da reallığı əks etdirmir. Görüntülərin əvvəlində kadrları kəsildiyi və sürətləndirildiyi üçün bu şəkildə kobud görünür. Ancaq bağçamızda hər hansısa uşağa qarşı kobudluq halı olmayıb. Müşahidə kameralarımız 7/24 aktivdir".

В Баку из известного детского сада распространились ШОКИРУЮЩИЕ СЪЁМКИ
В Баку распространилось видео, на котором воспитатель в детском саду грубо обращается с малолетним ребенком.
Medianews.az сообщает, что эти кадры были присланы в редакцию Иqtisadiyyat.az.
Гражданин отметил, что происшествие произошло в филиале детского сада "Predu" в столичном районе Хатаи, на улице Хези Асланов.
Он сообщил, что, несмотря на ежемесячную плату в размере 1144 манатов, он недоволен услугами, предоставляемыми его ребенку в детском саду.
"Речь идет о моем трехлетнем ребенке, как можно применять насилие к малолетнему ребенку?" - сказал родитель, пожелавший остаться неназванным.
По этому поводу в детском саду "Predu" заявили, что ребенок, запечатленный на кадрах, был принят в сад в апреле:
"При поступлении в детский сад родители не сообщили о существующих у ребенка проблемах. Однако у ребенка есть диагноз общего задержанного развития, он находится под наблюдением невропатолога, принимает лекарства. Ребенок получал поддержку психолога и логопеда. Поскольку в группе увеличилось проявление агрессивного поведения по отношению к другим детям, родителям было предложено вывести его из группы. Но семья этого не приняла и начала угрожать детскому саду.
Указанная родителем сумма оплаты не отражает реальное положение дел. В начале видео кадры были обрезаны и ускорены, поэтому так кажется, будто здесь происходит грубое обращение. Однако в нашем детском саду не было случаев жестокого обращения с детьми. Камеры наблюдения работают круглосуточно."