Bakıda məşhur uşaq bağçasından ŞOK GÖRÜNTÜLƏR yayıldı
Belə ki, vətəndaş hadisənin "Predu" uşaq bağçasının paytaxtın Xətai rayonundakı Həzi Aslanov filialında baş verdiyini qeyd edib.
O bildirib ki, uşaq bağçasına aylıq 1 144 manat ödəniş etdiyi halda övladına göstərilən xidmətdən narazıdır.
"Söhbət mənim 3 yaşlı övladımdan gedir, axı azyaşlı uşağa necə şiddət göstərmək olar?" ,- deyə adını açıqlamaq istəməyən valideyn bildirib.
Məsələ ilə bağlı "Predu" uşaq bağçasından bildirilib ki, kadrlarda əks olunan uşaq aprel ayında bağçaya qəbul olunub:
"Bağçaya başlarkən valideynləri uşaqdakı mövcud problemlər haqqında məlumat verməyib. Ancaq uşaq nevropatoloq nəzarətində olan, dərman qəbul edən və ümumi inkişaf ləngiməsi diaqnozludur. Uşaq psixoloq və loqoped dəstəyi alırdı. Qrupda uşaqlara qarşı aqressiv davranışları artdığı üçün valideynlərinə onun qrupdan kənarlaşdırılması təklif edilib. Ancaq ailə bunu qəbul etməyib, bağçaya qarşı təhdidkar ifadələr işlədib.
Valideynin qeyd etdiyi ödəniş miqdarı da reallığı əks etdirmir. Görüntülərin əvvəlində kadrları kəsildiyi və sürətləndirildiyi üçün bu şəkildə kobud görünür. Ancaq bağçamızda hər hansısa uşağa qarşı kobudluq halı olmayıb. Müşahidə kameralarımız 7/24 aktivdir".

SHOCKING FOOTAGE from a famous kindergarten in Baku has been released
The citizen noted that the incident took place at the "Predu" kindergarten branch in Hazi Aslanov, Khatai district of the capital.
He stated that although he pays 1,144 manats monthly for the kindergarten, he is dissatisfied with the services provided to his child.
"This concerns my 3-year-old child, how can anyone show violence to such a young child?" said the parent who preferred to remain anonymous.
Regarding the issue, the "Predu" kindergarten stated that the child appearing in the footage was admitted to the kindergarten in April:
"At the start of kindergarten, the parents did not provide information about the existing problems of the child. However, the child is under the supervision of a neurologist, takes medication, and is diagnosed with general developmental delay. The child was receiving support from a psychologist and speech therapist. Due to the increase in aggressive behavior towards other children in the group, it was suggested to the parents that the child be removed from the group. However, the family did not accept this and used threatening expressions against the kindergarten.
The payment amount mentioned by the parent also does not reflect reality. The footage appears rough because the initial parts of the videos were cut and sped up in this way. However, there has been no case of cruelty to any child in our kindergarten. Our surveillance cameras are active 24/7."