Azərbaycanın tanınmış həkiminin pulu oğurlanıb
Medianews.az xəbər verir ki, Aydın Əliyev hadisə ilə bağlı özünün sosial media hesabında belə bir açıqlama yayıb:
“Kapitalbank” kartımdan məndən xəbərsiz, icazəsiz, bildirişsiz 136 manat pul oğurlayıblar. Qaynar xəttə zəng etdim, dedilər ki, Çexiyadan hansısa haker edib. Artıq heç bir onlayn prosesə etibar yoxdur, hamısını blokladım.
Əgər hansısa bank müştərisinin hesabını qoruya bilmirsə, yalandan reklam edib insanları onların hesablarından istifadə etməyə təşviq etməsinlər. Yüzlərlə insanın bank hesabına müdaxilə edirlər, müştərilərinizin hesablarını niyə sığortalamırsız? Artıq heç birinizə etibar yoxdur! Etibarınızı itirirsiz və bu, sizi uğursuzluğa aparır. İnsanların əlində-hesabında olan qəpik-quruş da əllərindən çıxır. Çox təəssüf”.

The money of a well-known Azerbaijani doctor was stolen
Medianews.az reports that Aydın Əliyev posted the following statement on his social media account regarding the incident:
“They stole 136 manats from my “Kapitalbank” card without my knowledge, permission, or notification. I called the hotline, they said some hacker from the Czech Republic did it. From now on, no online process can be trusted, I have blocked them all.
If some bank cannot protect its customers’ accounts, they shouldn’t falsely advertise and encourage people to use their accounts. They interfere with the bank accounts of hundreds of people, why don’t you insure your customers’ accounts? No one is trusted anymore! You are losing trust, and this leads you to failure. Even the pennies and small amounts that people have in their hands/accounts are taken away from them. Very unfortunate.”