Azərbaycanın tanınmış həkiminin pulu oğurlanıb
Medianews.az xəbər verir ki, Aydın Əliyev hadisə ilə bağlı özünün sosial media hesabında belə bir açıqlama yayıb:
“Kapitalbank” kartımdan məndən xəbərsiz, icazəsiz, bildirişsiz 136 manat pul oğurlayıblar. Qaynar xəttə zəng etdim, dedilər ki, Çexiyadan hansısa haker edib. Artıq heç bir onlayn prosesə etibar yoxdur, hamısını blokladım.
Əgər hansısa bank müştərisinin hesabını qoruya bilmirsə, yalandan reklam edib insanları onların hesablarından istifadə etməyə təşviq etməsinlər. Yüzlərlə insanın bank hesabına müdaxilə edirlər, müştərilərinizin hesablarını niyə sığortalamırsız? Artıq heç birinizə etibar yoxdur! Etibarınızı itirirsiz və bu, sizi uğursuzluğa aparır. İnsanların əlində-hesabında olan qəpik-quruş da əllərindən çıxır. Çox təəssüf”.

У известного азербайджанского врача украли деньги
Medianews.az сообщает, что Айдын Алиев опубликовал следующее заявление в своей социальной сети по поводу инцидента:
С моей карты в "Kapitalbank" украли 136 манатов без моего ведома, без разрешения и уведомления. Я позвонил на горячую линию, мне сказали, что это сделал какой-то хакер из Чехии. Теперь никаким онлайн-процессам нельзя доверять, я заблокировал все.
Если какой-либо банк не может защитить счет своего клиента, пусть не рекламируют ложь и не призывают людей пользоваться их счетами. В счета сотен людей вмешиваются, почему вы не страхуете счета своих клиентов? Теперь вам больше никому нельзя доверять! Вы теряете доверие, и это ведет вас к неудаче. Даже копейки, которые есть у людей в руках и на счетах, у них отнимают. Очень жаль.