“525” həftəliyə dönür, qiyməti dəyişir
Nəşrə yığcam həftəlik kimi başlayan “525” 1996-cı ildən dövriliyini mərhələlərlə artırıb, 1999-cu ildən isə gündəlik qəzetə çevrilib.
“525-ci qəzet” hazırda həftədə beş dəfə işıq üzü görür.
Daha beş gündəlik qəzet - “Yeni Azərbaycan”, “Yeni Müsavat”, “Bakı xəbər”, “Şərq”, “Səs” kimi Medianın İnkişafı Agentliyi “525-ci qəzet”in də bütün saylarını maliyyələşdirir, qəzetə internet versiyası ilə birlikdə ayda 18000 manat yardım edir.
2026-cı ildən Medianın İnkişafı Agentliyi qəzetlərin yalnız həftədə bir nömrəsinin çapına maliyyə yardımı göstərəcək. Onlara internet versiyası ilə birlikdə ayda 8000 manat ödənəcək.
Medianews.az-ın məlumatına görə, bu, bəzi qəzetlərin dövriliyində dəyişikliyə gətirib çıxaracaq.
“525-ci qəzet”in baş redaktoru Rəşad Məcid Medianews.az-a açıqlamasında deyib ki, gələn ildən qəzeti həftədə bir dəfə nəşr etməyi planlaşdırırlar: “Düşünürük ki, “525-ci qəzet”i həftədə bir dəfə - şənbə günləri çıxaraq. Qəzetimizi 24 səhifə həcmində nəşr etməyi nəzərdə tuturuq. Satış qiyməti isə 1 manat olacaq”.

17 ноября "525-й газете" исполняется 33 года.
Начавшись как компактная еженедельная газета, "525" с 1996 года поэтапно увеличивала тираж, а с 1999 года стала ежедневной газетой.
В настоящее время "525-я газета" выходит пять раз в неделю.
Пять других ежедневных газет — "Новый Азербайджан", "Новый Мусават", "Баку новости", "Шарк", "Сэс" — финансируются Агентством развития медиа, которое также финансирует все выпуски "525-й газеты" и ежемесячно выделяет газете 18000 манат с учётом интернет-версии.
С 2026 года Агентство развития медиа будет финансировать печать газет только один раз в неделю, оплачивая им с учётом интернет-версии 8000 манат в месяц.
По информации Medianews.az, это приведёт к изменениям в тиражах некоторых газет.
Главный редактор "525-й газеты" Рашад Маджид в интервью Medianews.az сообщил, что с следующего года планируют выпускать газету один раз в неделю: "Мы думаем, что "525-я газета" будет выходить один раз в неделю — по субботам. Планируем издавать газету объемом 24 страницы. Цена продажи составит 1 манат".