“525” həftəliyə dönür, qiyməti dəyişir
Nəşrə yığcam həftəlik kimi başlayan “525” 1996-cı ildən dövriliyini mərhələlərlə artırıb, 1999-cu ildən isə gündəlik qəzetə çevrilib.
“525-ci qəzet” hazırda həftədə beş dəfə işıq üzü görür.
Daha beş gündəlik qəzet - “Yeni Azərbaycan”, “Yeni Müsavat”, “Bakı xəbər”, “Şərq”, “Səs” kimi Medianın İnkişafı Agentliyi “525-ci qəzet”in də bütün saylarını maliyyələşdirir, qəzetə internet versiyası ilə birlikdə ayda 18000 manat yardım edir.
2026-cı ildən Medianın İnkişafı Agentliyi qəzetlərin yalnız həftədə bir nömrəsinin çapına maliyyə yardımı göstərəcək. Onlara internet versiyası ilə birlikdə ayda 8000 manat ödənəcək.
Medianews.az-ın məlumatına görə, bu, bəzi qəzetlərin dövriliyində dəyişikliyə gətirib çıxaracaq.
“525-ci qəzet”in baş redaktoru Rəşad Məcid Medianews.az-a açıqlamasında deyib ki, gələn ildən qəzeti həftədə bir dəfə nəşr etməyi planlaşdırırlar: “Düşünürük ki, “525-ci qəzet”i həftədə bir dəfə - şənbə günləri çıxaraq. Qəzetimizi 24 səhifə həcmində nəşr etməyi nəzərdə tuturuq. Satış qiyməti isə 1 manat olacaq”.

“525” returns to a weekly format, the price changes
Starting as a concise weekly publication, "525" gradually increased its circulation in stages since 1996 and from 1999 it transformed into a daily newspaper.
"525-ci qəzet" is currently published five times a week.
Five other dailies — "Yeni Azərbaycan", "Yeni Müsavat", "Bakı xəbər", "Şərq", and "Səs" — are also fully funded by the Media Development Agency, which provides financial support of 18,000 manats per month for each newspaper including their internet versions.
Starting from 2026, the Media Development Agency will provide financial assistance only for one issue per week of the newspapers. They will be paid 8,000 manats per month including the internet version.
According to Medianews.az, this will lead to changes in the circulation of some newspapers as well.
Rəşad Məcid, the editor-in-chief of "525-ci qəzet", said in a statement to Medianews.az that starting next year, they plan to publish the newspaper once a week: "We are considering publishing '525-ci qəzet' once a week — on Saturdays. We intend to publish our newspaper in 24 pages. The sale price will be 1 manat."