Ramiz Rövşən özü haqqında yayılan xəbərlərə münasibət bildirdi
Xalq şairi Ramiz Rövşən onun səhhətində yaranmış problemlə əlaqədar avqustun 26-sı mediada yayılan xəbərlərə münasibət bildirib.
Xatırladaq ki, xəbərlərdə bir müddətdir Ramiz Rövşənin ayağında problem yarandığı, hərəkət etməsinin çətinləşdiyi, yaxın günlərdə xəstəxanaya üz tutacağı vurğulanıb.
Medianews.az qeyd edir ki, Ramiz Rövşənin bu xəbərlərə münasibətini ictimaiyyətə Yazıçılar Birliyi sədrinin müavini Rəşad Məcid açıqlayıb.
Avqustun 26-sı günün sonuna yaxın Rəşad Məcid sosial şəbəkədə yazıb: “Ramiz Rövşənlə danışdım. Yaxşıdır. Dedi ki, ayağımdakı ağrılar stabil qalır. Amma səhhətimdə problem yaranması barədə yazılanlar xeyli şişirdilib”.

Рамиз Ровшан высказался по поводу распространяемых о нем новостей
Народный поэт Рамиз Ровшен в связи с возникшими проблемами со здоровьем прокомментировал появившиеся 26 августа в СМИ новости.
Напомним, что в новостях уже некоторое время утверждается, что у Рамиза Ровшена возникли проблемы с ногой, ему стало трудно передвигаться, и в ближайшие дни он собирается обратиться в больницу.
Medianews.az сообщает, что отношение Рамиза Ровшена к этим новостям общественности разъяснил заместитель председателя Союза писателей Рашад Маджид.
Ближе к концу дня 26 августа Рашад Маджид написал в социальной сети: «Я поговорил с Рамизом Ровшеном. Он в порядке. Сказал, что боли в ноге остаются стабильными. Но о возникших проблемах со здоровьем написано с большим преувеличением».