Gürcüstan hakimiyyəti azərbaycanlılara qarşı təxribatlara göz yumur
Rusiya hakimiyyəti rusca bilməyən miqrant uşaqlarını məktəblərə qəbul etməmək qərarı verib. Rusiyada şovinizm Kremldən idarə olunur. Digər millətlərə qarşı ayrı-seçkilik siyasəti hər gün güclənir.
Rusiyanın tətbiq etdiyi qaydanı Kremlin vassalı olan Gürcüstan hökuməti də edir. Gürcüstanda azərbaycanlılara qarşı hücumlar getdikcə artır.
Bu həftə Gürcüstanda bir gürcü yerli azərbaycanlıya tapança ilə hücum edərək onu gürcü dilini bilməməkdə qınayıb, hədələyib. Ötən həftə də bu ölkədə azərbaycanlıya qarşı oxşar təhdid olmuşdu.
Rusiya kəşfiyyatı Gürcüstanda eyni ssenarini tətbiq edir. Gürcüstan hökuməti isə proseslərdən məmnun görünür.
Gürcüstanın hakim  Gürcü Arzusu – Demokratik Gürcüstan Partiyası Rusiyanın layihəsi olduğunu sübut edib. Gürcüstan 1990-cı illərin ölkəsinə çevrilmək yolundadır. Gürcüstanda milli hakimiyyətin formalaşması Azərbaycanın maraqlarına cavab verir.
Rəsmi Bakı Gürcüstan hakimiyyəti ilə danışıqlar aparmalı və bu təxribatların qarşısının alınmasını tələb etməlidir. Rusiyanın iki xalq arasında yeni təxribatlara əl atdığını onların nəzərinə çatdırmalıdır. Baş verənlər Gürcüstan hökuməti üçün mənfi proseslərə gətirib çıxara bilər.

The Georgian authorities are turning a blind eye to provocations against Azerbaijanis.
The Russian authorities have decided not to admit migrant children who do not speak Russian to schools. Chauvinism in Russia is managed from the Kremlin. The policy of discrimination against other nationalities is strengthening every day.
The Georgian government, which is a vassal of the Kremlin, also implements the rule applied by Russia. Attacks against Azerbaijanis in Georgia are increasing.
This week in Georgia, a Georgian local attacked an Azerbaijani with a pistol, accusing him of not knowing the Georgian language and threatening him. Last week, a similar threat was directed at an Azerbaijani in this country.
Russian intelligence applies the same scenario in Georgia. The Georgian government seems satisfied with these processes.
The ruling Georgian Dream – Democratic Georgia Party of Georgia has proven to be a project of Russia. Georgia is on the path to becoming a country of the 1990s. The formation of national power in Georgia corresponds to Azerbaijan's interests.
Official Baku should hold talks with the Georgian government and demand the prevention of these provocations. It should bring to their attention that Russia is resorting to new provocations between the two peoples. What is happening could lead to negative processes for the Georgian government.