Gürcüstan hakimiyyəti azərbaycanlılara qarşı təxribatlara göz yumur
Rusiya hakimiyyəti rusca bilməyən miqrant uşaqlarını məktəblərə qəbul etməmək qərarı verib. Rusiyada şovinizm Kremldən idarə olunur. Digər millətlərə qarşı ayrı-seçkilik siyasəti hər gün güclənir.
Rusiyanın tətbiq etdiyi qaydanı Kremlin vassalı olan Gürcüstan hökuməti də edir. Gürcüstanda azərbaycanlılara qarşı hücumlar getdikcə artır.
Bu həftə Gürcüstanda bir gürcü yerli azərbaycanlıya tapança ilə hücum edərək onu gürcü dilini bilməməkdə qınayıb, hədələyib. Ötən həftə də bu ölkədə azərbaycanlıya qarşı oxşar təhdid olmuşdu.
Rusiya kəşfiyyatı Gürcüstanda eyni ssenarini tətbiq edir. Gürcüstan hökuməti isə proseslərdən məmnun görünür.
Gürcüstanın hakim  Gürcü Arzusu – Demokratik Gürcüstan Partiyası Rusiyanın layihəsi olduğunu sübut edib. Gürcüstan 1990-cı illərin ölkəsinə çevrilmək yolundadır. Gürcüstanda milli hakimiyyətin formalaşması Azərbaycanın maraqlarına cavab verir.
Rəsmi Bakı Gürcüstan hakimiyyəti ilə danışıqlar aparmalı və bu təxribatların qarşısının alınmasını tələb etməlidir. Rusiyanın iki xalq arasında yeni təxribatlara əl atdığını onların nəzərinə çatdırmalıdır. Baş verənlər Gürcüstan hökuməti üçün mənfi proseslərə gətirib çıxara bilər.

Власти Грузии закрывают глаза на провокации против азербайджанцев.
Российская власть приняла решение не принимать в школы мигрантских детей, не знающих русский язык. В России шовинизм управляется Кремлем. Политика дискриминации по отношению к другим народам с каждым днем усиливается.
Правительство Грузии, являющееся вассалом Кремля, также применяет правило, введенное Россией. В Грузии число нападений на азербайджанцев постепенно растет.
На этой неделе в Грузии один грузинский местный житель напал с пистолетом на азербайджанца, упрекая и угрожая ему за незнание грузинского языка. На прошлой неделе в этой стране также имело место подобное угрозы в адрес азербайджанца.
Российская разведка применяет такой же сценарий в Грузии. Правительство Грузии, похоже, довольствуется этими процессами.
Правящая в Грузии Партия Грузинская мечта – Демократическая Грузия доказала, что является проектом России. Грузия идет по пути превращения в страну 1990-х годов. Формирование национальной власти в Грузии отвечает интересам Азербайджана.
Официальный Баку должен вести переговоры с грузинской властью и требовать предотвращения этих провокаций. Он должен довести до их сведения, что Россия предпринимает новые провокации между двумя народами. Происходящее может привести к негативным процессам для правительства Грузии.