BMT-nin nüfuzu bərpa olunmalıdır -
Mövcud şəraitdə BMT-nin nüfuzu və təsir gücü bərpa olunmalıdır ki, təşkilat ölkələrin fəaliyyətini uzlaşdırmaq və birgə çağırışlara cavab vermək üçün əsas platforma rolunu davam etdirə bilsin.
Modern.az xəbər verir ki, bunu BMT-nin Baş katibi Antoniu Quterreş ilə keçirdiyi görüşdə Çin Xalq Respublikasının Sədri Si Cinpin deyib.
O qeyd edib ki, Çin BMT ilə əməkdaşlığı dərinləşdirməyə, onun beynəlxalq məsələlərdə mərkəzi rolunu dəstəkləməyə və qlobal sülhün qorunması məsuliyyətini üzərinə götürməyə hazırdır.
Cinpin əlavə edib ki, son yüz ildə görünməmiş dərin qlobal dəyişikliklər fonunda Çin sabitlik və etibarlılıq mənbəyi kimi çıxış edir.

The UN's credibility must be restored -
In the current situation, the United Nations' prestige and influence must be restored so that the organization can continue to play the main platform role in coordinating the activities of countries and responding to joint challenges.
Modern.az reports that this was stated by the President of the People's Republic of China, Xi Jinping, during his meeting with the UN Secretary-General António Guterres.
He noted that China is ready to deepen cooperation with the UN, support its central role in international affairs, and take on the responsibility for maintaining global peace.
Xi Jinping added that against the background of unprecedented profound global changes in the last hundred years, China emerges as a source of stability and reliability.