2025-ci il sentyabr ayının 12-21 tarixlərində İtaliyanın Lido Jesolo şəhərində kikboksinqin WAKO versiyası üzrə Gənclər,  Yeniyetmələr və Kadetlər arasında keçirilən Avropa Çempionatında Milli komandamız yüksək nəticə göstərib.
Ajans.az xəbər verir ki, ümumilikdə Milli komandamız 5 Qızıl, 6 Gümüş və 10 Bürünc medal qazanaraq bu mötəbər yarışda iştirak edən 41 ölkə arasında 14-cü pilləyə yüksəlmişdir!
İlk növbədə bizə hər zaman dəstək olan Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının Fəxri Prezidenti, Suraxanı r-un İcra Başçısı olan çox hörmətli cənab Adil Əliyevə və kikboksinq idman növünün inkişafında əvəzsiz rolu olan Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının Prezidenti cənab Orxan Əliyevə hərtərəfli dəstəyə görə təşəkkürlərimizi bildiririk və bu möhtəşəm qələbə ilə TƏBRİK EDİRIK!
Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının Vitse-prezidenti Eduard Mammadov öz adımdan Milli komandanın bütün üzvlərinə, əsasən məşqçilər heyətinə, o cümlədən Baş məşqçi Hikmət Hacıyevə, xüsusi olaraq Federasiyanın Baş katibi İlkin Məsimzadəyə,  A-kateqorialı Beynəlxalq dərəcəli hakim Aydın Ağabəyov başda olmaqla WAKO tərəfindən dəyərləndirilmiş AKF-in Hakimlər heyətinə əzimkar işlərinə görə TƏŞƏKKÜR EDİRƏM!
Hakimlər kollegiyasının üzvü,  respublika və beynəlxalq dərəcəli hakim Səbinə Qiyasova, beynəlxalq A kateqoriyanı qazanmaqdan əlavə olaraq yarışın ən yaxşı rinq qadın hakimi seçilib.
Əlavə olaraq, iştirak etdiyimiz hər bir yarışda Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasına dəstək olan Gənclər və İdman Nazirliyinə öz dərin təşəkkürlərimizi bildiririk!

Азербайджанские кикбоксеры завоевали 21 медаль на Чемпионате Европы
12-21 сентября 2025 года в итальянском городе Лидо Джезоло состоялся Чемпионат Европы по версии WAKO по кикбоксингу среди молодежи, подростков и кадетов, на котором наша национальная команда показала высокий результат.
По данным Ajans.az, в общей сложности наша национальная команда завоевала 5 золотых, 6 серебряных и 10 бронзовых медалей, поднявшись на 14-е место среди 41 страны, участвовавшей в этом престижном соревновании!
Прежде всего, выражаем благодарность почетному президенту Федерации кикбоксинга Азербайджана, уважаемому господину Адилю Алиеву, являющемуся исполнительным директором Сураханского района, всегда поддерживавшему нас, а также президенту Федерации кикбоксинга Азербайджана господину Орхану Алиеву за всестороннюю поддержку и благодарим за их незаменимую роль в развитии кикбоксинга, поздравляем с этой грандиозной победой!
Вице-президент Федерации кикбоксинга Азербайджана Эдуард Маммадов от себя лично благодарит всех членов национальной команды, в первую очередь тренерский состав, в том числе главного тренера Хикмета Гаджиева, особенно генерального секретаря Федерации Илькина Мясимзаде, и арбитров Федерации кикбоксинга Азербайджана, оцененных WAKO, во главе с международным судьей категории А Айдыном Агабековым, за их упорный труд!
Член судейской коллегии, республиканский и международный судья Сабина Гиясова, кроме получения международной категории А, была выбрана лучшим женским ринг-судьей соревнования.
Дополнительно выражаем глубокую благодарность Министерству молодежи и спорта, которое поддерживает Федерацию кикбоксинга Азербайджана на каждом соревновании!