2025-ci il sentyabr ayının 12-21 tarixlərində İtaliyanın Lido Jesolo şəhərində kikboksinqin WAKO versiyası üzrə Gənclər,  Yeniyetmələr və Kadetlər arasında keçirilən Avropa Çempionatında Milli komandamız yüksək nəticə göstərib.
Ajans.az xəbər verir ki, ümumilikdə Milli komandamız 5 Qızıl, 6 Gümüş və 10 Bürünc medal qazanaraq bu mötəbər yarışda iştirak edən 41 ölkə arasında 14-cü pilləyə yüksəlmişdir!
İlk növbədə bizə hər zaman dəstək olan Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının Fəxri Prezidenti, Suraxanı r-un İcra Başçısı olan çox hörmətli cənab Adil Əliyevə və kikboksinq idman növünün inkişafında əvəzsiz rolu olan Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının Prezidenti cənab Orxan Əliyevə hərtərəfli dəstəyə görə təşəkkürlərimizi bildiririk və bu möhtəşəm qələbə ilə TƏBRİK EDİRIK!
Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının Vitse-prezidenti Eduard Mammadov öz adımdan Milli komandanın bütün üzvlərinə, əsasən məşqçilər heyətinə, o cümlədən Baş məşqçi Hikmət Hacıyevə, xüsusi olaraq Federasiyanın Baş katibi İlkin Məsimzadəyə,  A-kateqorialı Beynəlxalq dərəcəli hakim Aydın Ağabəyov başda olmaqla WAKO tərəfindən dəyərləndirilmiş AKF-in Hakimlər heyətinə əzimkar işlərinə görə TƏŞƏKKÜR EDİRƏM!
Hakimlər kollegiyasının üzvü,  respublika və beynəlxalq dərəcəli hakim Səbinə Qiyasova, beynəlxalq A kateqoriyanı qazanmaqdan əlavə olaraq yarışın ən yaxşı rinq qadın hakimi seçilib.
Əlavə olaraq, iştirak etdiyimiz hər bir yarışda Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasına dəstək olan Gənclər və İdman Nazirliyinə öz dərin təşəkkürlərimizi bildiririk!

Azerbaijani kickboxers won 21 medals at the European Championship
From September 12 to 21, 2025, at the European Championship held in Lido Jesolo, Italy, in the WAKO version of kickboxing among Youth, Adolescents, and Cadets, our National team showed a high performance.
Ajans.az reports that overall our National team won 5 Gold, 6 Silver, and 10 Bronze medals, rising to 14th place among 41 countries participating in this prestigious competition!
First and foremost, we express our gratitude to Mr. Adil Aliyev, the Honorable President of the Azerbaijan Kickboxing Federation and Executive Head of Surakhani district, who has always supported us, and to Mr. Orkhan Aliyev, the President of the Azerbaijan Kickboxing Federation who has an irreplaceable role in the development of kickboxing, for their comprehensive support, and CONGRATULATE them on this magnificent victory!
Eduard Mammadov, Vice-President of the Azerbaijan Kickboxing Federation, on my behalf thanks all members of the National team, mainly the coaching staff including Head Coach Hikmat Hajiyev, especially the Federation's Secretary General Ilkin Masimzade, and the WAKO-assessed AKF Referees team led by International A-category referee Aydin Agabeyov for their persistent work!
Sabina Giyasova, a member of the referees' board and a republican and international level referee, was chosen as the best female ring referee of the competition in addition to obtaining the international A category.
Additionally, we express our deep gratitude to the Ministry of Youth and Sports, which supports the Azerbaijan Kickboxing Federation in every competition we participate in!