Rusiyalı jurnalist Parisdə müəmmalı şəkildə ölüb
Fransanın paytaxtı Parisin şəhərətrafı ərazisi olan Medonedə yaşayan 38 yaşlı rusiyalı jurnalist Yevgeni Safronov müəmmalı şəkildə ölüb.
Oxu.Az-ın xəbərinə görə, bu barədə Fransanın "Le Parisien" nəşri və BFM telekanalı məlumat verib.
Qeyd edilib ki, jurnalist ölümcül halda yaşadığı çoxmənzilli binanın qarşısında aşkarlanıb. Onun binanın yeddinci mərtəbəsindəki mənzilin pəncərəsindən özünü atdığı iddia olunur.
"Safronov xəstəxanaya çatdırılsa da həyatını xilas etmək mümkün olmayıb, orada ölüb.
Polis Yevgeni Safronovun mənzilində rus dilində məktublar, zibil qutusunda narkotik tapıb, pəncərənin yanında isə stul olub.
Jurnalistin otaq yoldaşı hadisə yerində olub. Polis dil baryeri səbəbindən sorğu-sual apara və detalları müəyyən edə bilməyib" - deyə, xəbərdə qeyd edilib.
Yerli KİV-lərin yazdığına görə, bir müddət əvvəl Safronov ailəsinə intihar edəcəyinə dair məktub göndərib. Rus dilində yazılmış mətndə jurnalist haker hücumunun qurbanı olduğunu bildirib.
"Bütün hesablarım sındırılıb. "Telegram" hesabım oğurlanıb. Mənim mətn mesajlarım və telefon danışıqlarım ələ keçirilib. Telefonum hakerlər tərəfindən yoluxdurub", - deyə Safronov məktubunda qeyd edib.
"Le Parisien" həmçinin Safronovun ölümlə hədələnə biləcəyini də yazıb. Bunu qəzetə Fransa polisi tərəfindən toplanan materiallarla tanış olan mənbə deyib.

Russian journalist mysteriously dies in Paris
According to Oxu.Az, this was reported by the French publication "Le Parisien" and the BFM television channel.
It was noted that the journalist was found fatally injured in front of the multi-story building where he lived. It is alleged that he jumped from the window of his apartment on the seventh floor of the building.
"Safronov was taken to the hospital but it was not possible to save his life; he died there.
The police found letters in Russian in Yevgeny Safronov’s apartment, drugs in the trash bin, and a chair near the window.
The journalist’s roommate was at the scene. Due to a language barrier, the police were unable to conduct questioning or clarify details," the report stated.
According to local media, some time ago Safronov sent a letter to his family indicating he intended to commit suicide. In the Russian-written text, the journalist stated that he was a victim of a hacker attack.
"All my accounts have been hacked. My 'Telegram' account was stolen. My text messages and phone calls have been intercepted. My phone was infected by hackers," Safronov wrote in the letter.
"Le Parisien" also wrote that Safronov could have been threatened with death. This was stated to the newspaper by a source familiar with materials gathered by the French police.