İranda davam edən kütləvi etirazlar fonunda sosial şəbəkələrdə və aksiyalar zamanı ABŞ prezidenti Donald Trampa ünvanlanan mesajlar yayılmağa başlayıb.
Paylaşılan görüntülərdə etirazçıların “Trump, help” yazıları qaldırdıqları görünür. Bu müraciət İran cəmiyyətinin bir hissəsinin mövcud rejimdən çıxış yolu kimi beynəlxalq dəstəyə ümid etdiyini göstərir.
Qeyd olunur ki, ölkədə ağır iqtisadi vəziyyət, azadlıqların məhdudlaşdırılması və zorakılıq fonunda etirazlar səngimir və artıq açıq siyasi xarakter alıb.\Musavat.com

A call from the Iranian people: "Trump, help"
Amid the ongoing mass protests in Iran, messages addressed to US President Donald Trump have started to spread on social networks and during demonstrations.
In the shared footage, protesters can be seen holding signs that read "Trump, help". This appeal indicates that a part of Iranian society hopes for international support as a way out of the current regime.
It is noted that amidst the severe economic situation, restrictions on freedoms, and violence, the protests in the country are not subsiding and have now taken on an openly political character. \Musavat.com