“Futbolçum kor ola bilərdi, iki oyunçumuzun ayağı qırıla bilərdi”
Qalatasarayın baş məşqçisi Okan Buruk Fənərbağça ilə 1:1 hesablı derbidən sonra hakim idarəçiliyinə kəskin etiraz edib. O, matçdakı təhlükəli müdaxilələrdən şikayətlənərək futbolçularının ciddi xəsarət alma təhlükəsi ilə üzləşdiyini bildirib.
Milli.Az xəbər verir ki, Okan Buruk oyun sonrası verdiyi açıqlamada matçdakı hadisələri çox ağır ifadələrlə tənqid edib: "Maçla bağlı dəyərləndirəcək heç nə yoxdur. Bu gün baş verənləri hamı gördü. Meydanda yaşadığımız hər şey göz önündə idi. Canımızı zor qurtardıq." - deyə o, bildirib.
Buruk futbolçularının təhlükədə olduğunu və ciddi zədələrin qarşısının təsadüfən alındığını qeyd edib: "Kazımın gözü kor ola bilərdi. İki oyunçumuzun ayağı qırıla bilərdi. Buna görə şükür edirik. Heç kim unutmasın."
"Hakimlərlə bağlı mərc əməliyyatı nəticəsində qərarlar verildi. Futbolçular üçün çox sürətli qərar alındı, amma davamının gəldiyini görmürük. Biz Erendən istifadə edə bilmirik, amma texniki adamlar vəzifələrinin başındadır. Bu, mənə qəribə gəlir."
Buruk əlavə edib ki, qərarların zamanlaması da komandanı çətin vəziyyətdə qoyub:
"Erendən Avropada da faydalana bilmirik. Niyə belə oldu? Mövsümün ortasında niyə edildiyini, mövsümün əvvəlində gözlənilə bilmədiyini başa düşmürük. Bir çox məsələni gözlədilər, amma burada qərar dərhal verildi. Başımızda çox sual işarəsi var."

Главный тренер "Галатасарая" Окан Бурук резко раскритиковал судейство после дерби с "Фенербахче" со счетом 1:1. Он пожаловался на опасные вмешательства в матче, заявив, что его футболисты столкнулись с серьезной угрозой получения травм.
Как сообщает Milli.Az, в послематчевом комментарии Окан Бурук очень сурово раскритиковал события матча: "Некого оценивать в связи с матчем. Все сегодня видели, что произошло. Всё, что мы пережили на поле, было на виду. Мы едва спасли свои жизни," - сказал он.
Бурук отметил, что футболисты были в опасности и серьезные травмы были предотвращены случайно: "Казым мог ослепнуть на один глаз. Два наших игрока могли получить переломы ног. За это мы благодарны. Никто не должен забывать это."
"По итогам ставок на судей были приняты решения. Очень быстро приняли решение для трех игроков, но мы не видим продолжения. Мы не можем использовать Эрена, но технический персонал на своих местах. Это кажется мне странным."
Бурук добавил, что время принятия решений также поставило команду в трудное положение:
"Мы не можем использовать Эрена даже в Европе. Почему так получилось? Мы не понимаем, почему это произошло в середине сезона, почему это нельзя было ожидать в начале сезона. Многие вещи ожидали, но здесь решение было принято сразу. У нас много вопросов."