Ana Vətən Partiyasının dünənki qurultayında sədrlikdən istefa verdiyini bəyan edən, lakin səsvermənin nəticələrindən sonra istefasını geri götürdüyünü açıqlayan sabiq millət vəkili Fəzail Ağamalının səhhəti pisləşib.
Manset.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, dünən gecə anidən Fəzail Ağamallının sağlamlığında problem yaranıb. Dərhal paytaxtda yerləşən özəl klinikalardan birindən təcili tibbi yardım çağırılıb. Ona ilkin tibbi yardım göstərilib və müalicə təyin edilib.
Faktı Manset.az-a Fəzail Ağamalı təsdiq edib. O, bildirib ki, dünən qurultayda baş verənlər ona pis təsir edib:
"Dünən olanlardan mən hələ də özümə gələ bilmirəm. Gecə qəfil özümü pis hiss etməyə başladım. Dərhal ailə həkimimi çağırdıq. Mənə tibbi yardəm göstərdi. Həkim dedi ki, bu stressdən və əsəb gərginliyindən olub. Bilirsiniz mən ürəyimdən əməliyyat olunmuşam. Çox təəssüf olsun ki, oğlum buna baxmayaraq hələ də peşman deyil".
Qeyd edək ki, Fəzail Ağamalının sədri olduğu Ana Vətən Partiyasının ötən gün keçirilən qurultayında qalmaqal yaşanıb. F.Ağamalı partiyaya rəhbərliyi deputat qızı Günay Ağamalıya həvalə etmək istəyib. Lakin partiya üzvlərinin bir qismi onun oğlu Elçin Ağamalının namizədliyini dəstəkləyib. Qurultayda F.Ağamalı ilə oğlu arasında gərginlik yaşanıb.

Fəzail Ağamalı's health deteriorated -
At the Ana Vətən Party's congress yesterday, former Member of Parliament Fəzail Ağamalı, who declared his resignation from the chairman position but later announced that he withdrew his resignation after the voting results, fell ill.
According to information obtained by Manset.az, late last night Fəzail Ağamalı suddenly had a health problem. Emergency medical assistance was immediately called from one of the private clinics located in the capital. He was given initial medical aid and treatment was prescribed.
Fəzail Ağamalı confirmed the fact to Manset.az. He stated that what happened at the congress yesterday affected him badly:
"I still cannot recover from what happened yesterday. Suddenly at night, I began to feel unwell. We immediately called my family doctor. He provided me with medical assistance. The doctor said it was due to stress and nervous tension. You know I have had heart surgery. It is very unfortunate that despite this, my son is still not remorseful."
It should be noted that a scandal occurred at the congress of the Ana Vətən Party, chaired by Fəzail Ağamalı, held the day before yesterday. F. Ağamalı wanted to hand over the party leadership to the deputy's daughter Günay Ağamalı. However, a part of the party members supported the candidacy of his son Elçin Ağamalı. There was tension between F. Ağamalı and his son at the congress.