Donald Trampın reytinqi 40 faizə düşüb
Medianews.az xəbər verir ki, oktyabrın 24-dən 26-dək 1018 amerikalı arasında keçirilmiş rəy sorğusuna görə, respondentlərin cəmi 40 faizi dövlət başçısının fəaliyyətindən razıdır. Bu, Donald Trampın ikinci prezidentlik dövrünün ən pis göstəricisidir.
Sorğuya qatılanların 63 faizi prezidentin iqtisadi siyasətindən narazı olduğunu ifadə edib.
1946-cı il təvəllüdlü Donald Tramp Respublikaçılar Partiyasının üzvüdür. O, 2016-cı ilin prezident seçkisində Demokratlar Partiyasından Hillari Klintonu məğlub edib, 2017-ci il yanvarın 20-dən prezidentliyə başlayıb, 2020-ci ilin prezident seçkisində Demokratlar Partiyasının namizədi Cozef Baydenə yenilərək 2021-ci il yanvarın 20-də postunu tərk edib.
2024-cü ilin prezident seçkisində Demokratlar Partiyasının namizədi Kamala Harrisi udan Donald Tramp 2025-ci il yanvarın 20-dən yenidən dövlət başçısıdır.

Исследовательская компания "Ипсос" опубликовала рейтинг президента США Дональда Трампа.
Medianews.az сообщает, что согласно опросу общественного мнения, проведенному с 24 по 26 октября среди 1018 американцев, всего 40 процентов респондентов довольны деятельностью главы государства. Это самый низкий показатель за второй срок Дональда Трампа на посту президента.
63 процента участников опроса выразили недовольство экономической политикой президента.
Дональд Трамп, родившийся в 1946 году, является членом Республиканской партии. На президентских выборах 2016 года он победил Хиллари Клинтон от Демократической партии, вступил в должность 20 января 2017 года, а на президентских выборах 2020 года проиграл кандидату от Демократической партии Джозефу Байдену и покинул пост 20 января 2021 года.
На президентских выборах 2024 года, победив кандидата от Демократической партии Камалу Харрис, Дональд Трамп с 20 января 2025 года вновь занимает пост главы государства.