Donald Trampın reytinqi 40 faizə düşüb
Medianews.az xəbər verir ki, oktyabrın 24-dən 26-dək 1018 amerikalı arasında keçirilmiş rəy sorğusuna görə, respondentlərin cəmi 40 faizi dövlət başçısının fəaliyyətindən razıdır. Bu, Donald Trampın ikinci prezidentlik dövrünün ən pis göstəricisidir.
Sorğuya qatılanların 63 faizi prezidentin iqtisadi siyasətindən narazı olduğunu ifadə edib.
1946-cı il təvəllüdlü Donald Tramp Respublikaçılar Partiyasının üzvüdür. O, 2016-cı ilin prezident seçkisində Demokratlar Partiyasından Hillari Klintonu məğlub edib, 2017-ci il yanvarın 20-dən prezidentliyə başlayıb, 2020-ci ilin prezident seçkisində Demokratlar Partiyasının namizədi Cozef Baydenə yenilərək 2021-ci il yanvarın 20-də postunu tərk edib.
2024-cü ilin prezident seçkisində Demokratlar Partiyasının namizədi Kamala Harrisi udan Donald Tramp 2025-ci il yanvarın 20-dən yenidən dövlət başçısıdır.

The "Ipsos" research company has announced the rating of US President Donald Trump.
Medianews.az reports that according to a survey conducted among 1018 Americans from October 24 to 26, only 40 percent of respondents are satisfied with the head of state's performance. This is Donald Trump's worst rating in his second presidential term.
63 percent of those surveyed stated that they are dissatisfied with the president's economic policy.
Born in 1946, Donald Trump is a member of the Republican Party. He defeated Hillary Clinton from the Democratic Party in the 2016 presidential election, began his presidency on January 20, 2017, and lost to Democratic Party candidate Joseph Biden in the 2020 presidential election, leaving office on January 20, 2021.
In the 2024 presidential election, Donald Trump defeated Democratic Party candidate Kamala Harris and has been the head of state again since January 20, 2025.