Kiyevdə azərbaycanlı ata-oğul güllələndi
Musavat.com xəbər verir ki, Ukraynanın Kiyev vilayətində dəhşətli hadisə baş verib. İlkin məlumata görə, keçmiş hərbçi milli zəmində azərbaycanlı ailəyə atəş açıb.
Məlumatlara əsasən, münaqişə mağazada başlanıb. Azərbaycanlı ailə üzvü malı endirimlə satmaqdan imtina edib. Bundan sonra hərbçi kobud ifadələr işlədərək, “cəbhədə bu çurkalara görə döyüşdüm, onlar isə arxada bizneslə məşğuldur” sözlərini deyib. Sözlü mübahisə qısa müddətdə böyüyüb və faciəyə çevrilib.
Hadisə iştirakçısı evinə gedərək silah götürüb və geri qayıdaraq ata və oğula atəş açıb. Nəticədə 28 yaşlı Rəhimov İsmayıl Fərman oğlu hadisə yerində həlak olub. Onun atası isə ağır yaralanıb və xəstəxanaya yerləşdirilib.
Hadisəni törədən keçmiş hərbçi polis tərəfindən saxlanılıb. Hazırda istintaq aparılır.
Ekspertlər bu hadisəni Ukraynada milli zəmində baş verən təhlükəli tendensiyanın daha bir nümunəsi kimi qiymətləndirirlər.

Azerbaijani father and son were shot in Kyiv
Musavat.com reports that a terrible incident occurred in the Kyiv region of Ukraine. According to initial information, a former soldier opened fire on an Azerbaijani family on national grounds.
According to the information, the conflict began in a store. A member of the Azerbaijani family refused to sell goods at a discount. After that, the soldier used rude expressions, saying, "I fought on the front line because of these scoundrels, and they are doing business behind the scenes." The verbal argument quickly escalated and turned into a tragedy.
The participant in the incident went home, took a weapon, returned, and opened fire on the father and son. As a result, 28-year-old Rahimov Ismayil Farman oglu died at the scene. His father was seriously wounded and hospitalized.
The former soldier who committed the incident was detained by the police. The investigation is currently underway.
Experts consider this incident another example of the dangerous trend occurring on a national basis in Ukraine.