Azərbaycan milli komandasının bütün baş məşqçiləri
Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası (AFFA) sentyabrın 30-da Ayxan Abbasovu milli komandaya müvəqqəti baş məşqçi təyin edib. 1981-ci il təvəllüdlü Ayxan Abbasov futbolçu karyerası ərzində “Xəzri”, U-18, “Şəfa”, MOİK, “Turan” (iki dönəm), “İnter”, “MKT-Araz”, “Qarabağ” komandalarında oynayıb, məşqçi karyerası dövründə “Zirə”, “Sumqayıt”, “Turan”, “Şamaxı” komandalarının və gənclər yığmasının (U-21) sükanı arxasında dayanıb.
Medianews.az bildirir ki, müvəqqətilər də nəzərə alınanda 1992-ci ildən başlayaraq Azərbaycan milli komandasına Ələkbər Məmmədov, Ağasəlim Mircavadov, Kazbek Tuayev, Vaqif Sadıqov, Əhməd Ələsgərov, İqor Ponomaryov, Əsgər Abdullayev, Karlos Alberto Torres, Şahin Diniyev, Qyoko Hacıyevski, Nazim Süleymanov, Berti Foqts, Mahmud Qurbanov, Robert Prosineçki, Qurban Qurbanov, Nikola Yurçeviç, Canni De Byazi, Arif Əsədov, Fernandu Santuş baş məşqçilik ediblər.
Azərbaycan milli komandası FİFA reytinqində 210 yığma arasında 124-cü yerdədir.
Beynəlxalq turnirlərə 1994-cü ildən qatılan milli komanda 8 Avropa çempionatının, 7 dünya çempionatının seçmə mərhələsində, 4 UEFA Millətlər Liqasının qrup mərhələsində ələnib.

Все главные тренеры национальной сборной Азербайджана
Ассоциация футбольных федераций Азербайджана (AFFA) 30 сентября назначила Айхана Аббасова временным главным тренером национальной команды. Айхан Аббасов, родившийся в 1981 году, в период своей футбольной карьеры выступал за команды «Хязри», U-18, «Шефа», МОИК, «Туран» (две эпохи), «Интер», «МKT-Араз», «Карабах», а в тренерской карьере работал с командами «Зире», «Сумгайыт», «Туран», «Шамахы» и молодежной сборной (U-21).
Medianews.az сообщает, что включая временных тренеров, начиная с 1992 года, сборной Азербайджана руководили Алекпер Мамедов, Агасалим Мирджавадов, Казбек Туаев, Вагиф Садыгов, Ахмед Алесгаров, Игорь Пономарёв, Асгар Абдуллаев, Карлос Альберто Торрес, Шахин Диниев, Гёкко Гаджиевски, Назим Сулейманов, Берти Фогтс, Махмуд Курбанов, Роберт Просинечки, Курбан Курбанов, Никола Юрчевич, Джанни Де Бьязи, Ариф Асадов, Фернандо Сантуш.
Сборная Азербайджана занимает 124-е место среди 210 сборных в рейтинге ФИФА.
Национальная команда, начиная с 1994 года участвующая в международных турнирах, вылетала в отборочных этапах 8 чемпионатов Европы, 7 чемпионатов мира и в групповом этапе 4 Лиг наций УЕФА.