Londonun Hitrou hava limanında çamadan oğurluğuna cəhd zamanı avtomobil parkında bibər qazı çilənib, nəticədə 21 nəfər xəsarət alıb.
London polisi Hitrou Hava Limanının avtodayanacaq sahəsində insanların bibər qazı ilə hücuma məruz qalması ilə bağlı bir nəfəri saxlayıb.
Milli.Az xəbər verir ki, hadisə zamanı təcili yardım briqadaları 21 nəfərə, o cümlədən 3 yaşlı qıza yerində tibbi yardım göstərib. Beş nəfər xəstəxanaya aparılıb, lakin onların xəsarətlərinin ciddi olmadığı bildirilib.
Metropoliten Polisi açıqlayıb ki, Terminal 3-ün avtodayanacağında baş verən insident bir-birini tanıyan iki qrup arasında yaranan mübahisənin böyüməsi nəticəsində meydana gəlib.
Hadisənin terrorla əlaqəli olmadığı rəsmən təsdiqlənib.
Polis bir nəfəri hücumda şübhəli bilinərək saxlayıb və hadisə yerindən qaçan digər şübhəlilərin axtarışını davam etdirir.
Məlumata görə, 31 yaşlı şəxs səhər saat 8:20-də - hadisə barədə məlumat daxil olduqdan cəmi doqquz dəqiqə sonra tutulub və hazırda nəzarətdə saxlanılır.

Clash at London airport - there are injured people
Pepper spray was used in the car park during an attempted luggage theft at London's Heathrow Airport, resulting in 21 people being injured.
London police have detained one person in connection with an incident where people were attacked with pepper spray in the car park area of Heathrow Airport.
According to Milli.Az, during the incident, emergency medical teams provided on-site medical assistance to 21 people, including a 3-year-old girl. Five people were taken to hospital, but their injuries were reported to be not serious.
The Metropolitan Police stated that the incident at the Terminal 3 car park occurred as a result of a dispute escalating between two groups who knew each other.
It has been officially confirmed that the incident is not related to terrorism.
The police have detained one person suspected of the attack and are continuing to search for other suspects who fled the scene.
According to reports, the 31-year-old individual was arrested at 8:20 a.m.—just nine minutes after the incident was reported—and is currently in custody.