Dünyanın ən məhşur sosial şəbəkələrindən biri Rusiyada bloklandı
Rusiyada "Snapchat" tətbiqinə cinayət fəaliyyətlərində istifadə edildiyi iddiası ilə giriş məhdudlaşdırılıb. Bildirilib ki, tətbiq terror fəaliyyəti təşkil etmək və dələduzluq məqsədilə istifadə olunur.
Milli.Az xəbər verir ki, Rusiyanın Federal İnformasiya Texnologiyaları və Kütləvi Kommunikasiyalara Nəzarət Xidməti (Roskomnadzor) açıqlamasında oktyabr ayından bəri "Snapchat"da yaşanan giriş problemləri ilə bağlı məlumatlara yer verib. Qurum bildirib ki, tətbiq vasitəsilə ölkədə terror fəaliyyətləri təşkil etmək, icra etmək, iştirakçıları cəlb etmək, eləcə də vətəndaşlara qarşı dələduzluq və digər cinayətləri həyata keçirmək mümkün olur.
Məhz bu səbəbdən "Snapchat"a girişin tam şəkildə bloklandığı qeyd edilib.
Roskomnadzor eyni səbəbə görə bu gün FaceTime tətbiqinə də giriş qadağası tətbiq edib. Bundan əvvəl isə Rusiyada Facebook, X, TikTok, YouTube və Instagram kimi sosial media platformalarına da giriş məhdudlaşdırılıb.

One of the world's most popular social networks has been blocked in Russia
Access to the "Snapchat" application has been restricted in Russia on the grounds of its alleged use in criminal activities. It has been reported that the application is used for organizing terrorist activities and fraud.
According to Milli.Az, the Federal Service for Supervision of Communications, Information Technology and Mass Media of Russia (Roskomnadzor) has provided information regarding access problems experienced on "Snapchat" since October. The agency stated that through the application it is possible to organize, carry out, and recruit participants for terrorist activities in the country, as well as to commit fraud and other crimes against citizens.
For this reason, it has been noted that access to "Snapchat" has been completely blocked.
For the same reason, Roskomnadzor also imposed an access ban on the FaceTime application today. Previously, access to social media platforms such as Facebook, X, TikTok, YouTube, and Instagram had also been restricted in Russia.