Qurban Qurbanov o epizodu şərh etdi -
UEFA Çempionlar Liqasının üçüncü turu çərçivəsində keçirilən “Qarabağ” - “Atletik” matçında mübahisəli epizod qeydə alınıb.
“Qafqazinfo”nun məlumatına görə, qarşılaşmanın 73-cü dəqiqəsində “Atletik Bilbao”nun müdafiəçisi Yuri Berçiçe cərimə meydançasında “Qarabağ”ın futbolçusu Mateus Silvaya qarşı kobud oynayıb.
Lakin Xorvatiyadan olan hakim İqor Payaç penalti təyin etməyib.
“Qarabağ”ın çalışdırıcısı Qurban Qurbanov oyundan sonra keçirilən mətbuat konfransında həmin epizodu matçın qırılma nöqtəsi kimi dəyərləndirib:
“Bəzi epizodlar var ki, orada daha soyuqqanlı və dəqiq olmaq lazım idi. Bəlkə də, penalti epizodu matçın qırılma nöqtəsi ola bilərdi. Bəziləri dedi, var, bəziləri yox. Düzdür, mən özüm görməmişəm. Bəlkə də, bu gün məğlubiyyətə daha çox layiq idik”.

Qurban Qurbanov commented on that episode -
A controversial episode was recorded in the "Qarabağ" - "Athletic" match held within the third round of the UEFA Champions League.
According to "Qafqazinfo", in the 73rd minute of the match, Athletic Bilbao defender Yuri Berchiche played roughly against Qarabağ's player Mateus Silva in the penalty area.
However, the referee from Croatia, Igor Pajač, did not award a penalty.
Qarabağ's coach Gurban Gurbanov evaluated this episode as a turning point of the match during the post-match press conference:
"There are some episodes where it is necessary to be calmer and more precise. Perhaps, the penalty episode could have been the turning point of the match. Some said it was a penalty, some said no. That's true, I did not see it myself. Maybe today we deserved the defeat more."