“Qarabağ” komandası Vətənə qayıtdı - VİDEO -
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin I turunda Portuqaliyada "Benfika"nı 3:2 hesabı ilə məğlub edən "Qarabağ" komandası Vətənə qayıdıb.
Komandanı Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda Ağdam təmsilçisinin nümayəndələri, azarkeşlər və media mənsubları qarşılayıblar.
Oyuna inamsız başlayan “Qarabağ” 6-cı və 16-cı dəqiqələrdə buraxılan qollarla hesabda 2 top fərqi ilə geri düşüb. Buna baxmayaraq, ruhdan düşməyən Azərbaycan çempionu 30-cu dəqiqədə Leandro Andradenin qolu ilə hesab arasındakı fərqi azaldıb. İlk hissə rəqibin 2:1 hesablı üstünlüyü ilə yekunlaşıb. İkinci yarıya əla start verən ağdamlılar yeni transferi Kamilo Duranın dəqiq zərbəsi ilə tarazlığı bərpa edib. Matçda son nöqtəni isə 86-cı dəqiqədə Aleksey Kaşuk qoyub. Bununla da “Qarabağ” Çempionlar Liqasının əsas mərhələsində ilk qələbəsini qazanıb.
Qeyd edək ki, “Qarabağ” Liqa mərhələsində növbəti oyununu oktyabrın 1-də Bakıda Danimarkanın “Kopenhagen” komandasına qarşı keçirəcək.

Команда «Карабах» вернулась на Родину - ВИДЕО -
Команда "Карабах", победившая в первом туре основного этапа Лиги чемпионов УЕФА в Португалии "Бенфику" со счетом 3:2, вернулась на Родину.
Команду в Международном аэропорту Гейдара Алиева встречали представители Агдамской делегации, болельщики и представители СМИ.
"Карабах", неуверенно начавший игру, пропустил два гола на 6-й и 16-й минутах, и счет стал отставать с разницей в 2 мяча. Тем не менее, не унывающий чемпион Азербайджана сократил разрыв на 30-й минуте голом Леандро Андрада. Первый тайм завершился с преимуществом соперника 2:1. Начав второй тайм отлично, команда из Агдама восстановила равновесие точным ударом своего нового трансфера Камило Дурана. Финальную точку в матче на 86-й минуте поставил Алексей Кашук. Таким образом, "Карабах" одержал первую победу в основом этапе Лиги чемпионов.
Отметим, что следующий матч "Карабах" проведет 1 октября в Баку против датской команды "Копенгаген".