Yeddi ölkənin vətəndaşları ABŞ-yə səfər edə bilməyəcəklər
ABŞ yeddi ölkənin - Burkina-Faso, Mali, Niger, Cənubi Sudan, Suriya, Laos və Syerra-Leone vətəndaşları üçün ölkəyə girişinə tam qadağa tətbiq edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Ağ Evin yaydığı bəyanatda deyilir.
Bəyanata əsasən, bundan başqa, 15 ölkənin vətəndaşları üçün viza verilməsinə qismən məhdudiyyətlər tətbiq olunur: Anqola, Antiqua və Barbuda, Benin, Kot-d'İvuar, Dominika, Qabon, Qambiya, Malavi, Mavritaniya, Nigeriya, Seneqal, Tanzaniya, Tonqa, Zambiya və Zimbabve.
Eyni zamanda, Vaşinqton Türkmənistan vətəndaşları üçün qeyri-immiqrasiya vizalarının verilməsinə qoyulmuş qadağanı ləğv etmək, lakin immiqrasiya vizaları üzrə məhdudiyyəti qüvvədə saxlamaq qərarına gəlib.

The United States will impose a complete ban on entry into the country for citizens of seven countries - Burkina Faso, Mali, Niger, South Sudan, Syria, Laos, and Sierra Leone.
Medianews.az reports that this was stated in a declaration released by the White House.
According to the statement, in addition, partial restrictions on visa issuance will be applied for citizens of 15 countries: Angola, Antigua and Barbuda, Benin, Ivory Coast, Dominica, Gabon, Gambia, Malawi, Mauritania, Nigeria, Senegal, Tanzania, Tonga, Zambia, and Zimbabwe.
At the same time, Washington has decided to lift the ban on issuing non-immigrant visas to Turkmenistan citizens but to maintain restrictions on immigrant visas.