Putin nazirləri topladı, göstəriş verdi
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin “İlin icmalı” formatında keçiriləcək birbaşa xətt və mətbuat konfransından əvvəl hökumət üzvləri və nazirlərlə ilə Rusiya vətəndaşlarının qaldırdığı problemləri müzakirə edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezidentin mətbuat katibi Dmitri Peskov “Rossiya 24” telekanalına açıqlamasında bildirib.
Peskovun sözlərinə görə, dövlət başçısı vətəndaşlardan daxil olan müraciətlərin ümumiləşdirilmiş siyahısını mövzular üzrə sistemləşdirilmiş formada alır. Bu, Prezidentə ictimai əhval-ruhiyyəni daha yaxşı anlamağa imkan verir.
O, nazirlər, baş nazirin müavinləri və əsas istiqamətlər üzrə məsul şəxslərlə birbaşa əlaqə saxlayaraq əlavə məlumatlar tələb edir və onları dəqiqləşdirir.
Bildirilir ki, indiyədək birbaşa xətt üçün vətəndaşlardan 1,6 milyon müraciət daxil olub./globalinfo.az

Putin gathered the ministers, gave instructions
Before the direct line and press conference in the "Year in Review" format, Russian President Vladimir Putin discussed the problems raised by Russian citizens with government members and ministers.
Medianews.az reports that this was stated by the President's press secretary Dmitry Peskov in an interview with the "Rossiya 24" television channel.
According to Peskov, the head of state receives a summarized list of appeals from citizens organized by topics in a systematic manner. This allows the President to better understand public sentiment.
He directly contacts ministers, deputy prime ministers, and officials responsible for key areas to request and clarify additional information.
It is reported that so far, 1.6 million appeals from citizens have been received for the direct line./globalinfo.az