Putin nazirləri topladı, göstəriş verdi
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin “İlin icmalı” formatında keçiriləcək birbaşa xətt və mətbuat konfransından əvvəl hökumət üzvləri və nazirlərlə ilə Rusiya vətəndaşlarının qaldırdığı problemləri müzakirə edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezidentin mətbuat katibi Dmitri Peskov “Rossiya 24” telekanalına açıqlamasında bildirib.
Peskovun sözlərinə görə, dövlət başçısı vətəndaşlardan daxil olan müraciətlərin ümumiləşdirilmiş siyahısını mövzular üzrə sistemləşdirilmiş formada alır. Bu, Prezidentə ictimai əhval-ruhiyyəni daha yaxşı anlamağa imkan verir.
O, nazirlər, baş nazirin müavinləri və əsas istiqamətlər üzrə məsul şəxslərlə birbaşa əlaqə saxlayaraq əlavə məlumatlar tələb edir və onları dəqiqləşdirir.
Bildirilir ki, indiyədək birbaşa xətt üçün vətəndaşlardan 1,6 milyon müraciət daxil olub./globalinfo.az

Президент России Владимир Путин перед прямой линией и пресс-конференцией в формате «Итоги года» обсудил с членами правительства и министрами проблемы, поднятые гражданами России.
Medianews.az сообщает, что об этом пресс-секретарь президента Дмитрий Песков заявил в интервью телеканалу «Россия 24».
По словам Пескова, глава государства получает обобщённый список обращений от граждан, систематизированный по темам. Это позволяет президенту лучше понимать общественное настроение.
Он напрямую связывается с министрами, заместителями председателя правительства и ответственными за основные направления, запрашивает дополнительную информацию и уточняет её.
Сообщается, что на данный момент за прямой линией поступило 1,6 миллиона обращений от граждан./globalinfo.az