Polşa Rusiyaya görə hərbi təyyarələri havaya qaldırdı
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə Polşa Silahlı Qüvvələrinin əməliyyat komandanlığı məlumat yayıb.
Komandanlığın saytında yerləşdirilmiş açıqlamada vurğulanıb ki, bu Rusiyanın uzaqmənzilli aviasiyasının fəaliyyəti səbəbindən baş verib.
Qeyd edilib ki, əməliyyat komandanlığı yerüstü hava hücumundan müdafiə və radar kəşfiyyat sistemləri də daxil olmaqla, sərəncamındakı qüvvə və resursları səfərbər edib.
Rusiya Müdafiə Nazirliyi isə bildirib ki, hərbi təyyarələrin bütün uçuşları beynəlxalq hava məkanı qaydalarına ciddi şəkildə uyğun həyata keçirilir.

Medianews.az reports, citing AZERTAC, that the Operational Command of the Polish Armed Forces announced this.
The statement posted on the command's website emphasized that this was due to the activity of Russia's long-range aviation.
It was noted that the operational command has mobilized the forces and resources at its disposal, including surface-to-air missile defense and radar reconnaissance systems.
The Russian Ministry of Defense stated that all military aircraft flights are carried out in strict accordance with international airspace regulations.