Polşa Rusiyaya görə hərbi təyyarələri havaya qaldırdı
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə Polşa Silahlı Qüvvələrinin əməliyyat komandanlığı məlumat yayıb.
Komandanlığın saytında yerləşdirilmiş açıqlamada vurğulanıb ki, bu Rusiyanın uzaqmənzilli aviasiyasının fəaliyyəti səbəbindən baş verib.
Qeyd edilib ki, əməliyyat komandanlığı yerüstü hava hücumundan müdafiə və radar kəşfiyyat sistemləri də daxil olmaqla, sərəncamındakı qüvvə və resursları səfərbər edib.
Rusiya Müdafiə Nazirliyi isə bildirib ki, hərbi təyyarələrin bütün uçuşları beynəlxalq hava məkanı qaydalarına ciddi şəkildə uyğun həyata keçirilir.

Польские самолёты взлетели из-за активности России в воздушном пространстве.
Medianews.az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ сообщает, что об этом заявило оперативное командование Вооружённых сил Польши.
В опубликованном на сайте командования заявлении подчеркивается, что это произошло из-за деятельности российской дальнобойной авиации.
Отмечается, что оперативное командование мобилизовало находящиеся в его распоряжении силы и ресурсы, включая системы противовоздушной обороны и радиолокационной разведки.
Министерство обороны России, в свою очередь, заявило, что все полёты военных самолётов осуществляются в строгом соответствии с правилами международного воздушного пространства.