1468932347_aasasasaququ

İsveçin paytaxtı Stokholmda yeniyetmə güləşçilər arasında Avropa çempionatı start götürüb.

BAKU.WS-in məlumatına görə, bu çempionatı digərlərindən fərqləndirən ən önəmli məqam odur ki, bu ildən etibarən yeniyetmə güləşçilərin qitə çempionatlarında hər bir ölkə hər bir çəki dərəcəsində 2 idmançı ilə təmsil oluna bilər. Bu qərar ötən ilin dekabrında Dünya Güləş Birliyi İcraiyyə Komitəsinin Soçidə keçirilən toplantısında qəbul edilib.

İlk yarış günündə 42, 50, 58, 69 və 85 kq çəki dərəcələrində sərbəst güləşçilər arasında qaliblər müəyyənləşir.

42 kq
1/16 final – Maqomedsalix Abakarov – Marat Kibak (BLR) 6:0
1/8 final – Mahir Məmmədzadə – Arakel Movsesyan (ARM) 10:0
1/8 final – Maqomedsalix Abakarov – Giorgi Gegelaşvili (GEO) 11:6
1/4 final – Mahir Məmmədzadə – Stanislav Novac (MDA) 11:0 tuşe
1/4 final – Maqomedsalix Abakarov – Dmitri Saldadze (GEO) 5:0 tuşe
1/2 final – Mahir Məmmədzadə – Konstantin Kuzmin (RUS) 11:0
1/2 final – Halil Gökdeniz (TUR) – Maqomedsalix Abakarov 4:8
FİNAL – Mahir Məmmədzadə – Maqomedsalix Abakarov

50 kq
1/16 final – İntiqam Vəlizadə – Tamaz Şavadze (GEO) 10:0 (92 san.)
1/8 final – Vrez Qriqorian (GRE) – Vüsal Hüseynov 0:11
1/8 final – İntiqam Vəlizadə – Aisien Vinokurov (RUS) 7*:7
1/4 final – Vüsal Hüseynov – Tomike Katamadze (GEO) 9:2
1/4 final – İon Butnaru (MDA) – İntiqam Vəlizadə 1:3
1/2 final – Aleksei Kopilov (RUS) – Vüsal Hüseynov 4:2
1/2 final – Engin Çetin (TUR) – İntiqam Vəlizadə 6:4
Bürünc medal görüşü – İntiqam Vəlizadə
Bürünc medal görüşü – Vüsal Hüseynov

58 kq
1/16 final – İvan Badavrov (BUL) – Daur Psardia 6:11
1/16 final – Tsotne Abalaki (GEO) – Murad Məmmədov 3:2
1/8 final – Yuriy Postol (UKR) – Daur Psardia 1:11
1/4 final – Vazgen Tevanyan (ARM) – Daur Psardia 11:0
Təsəlliverici görüş – Zoltan Vilhelm (HUN) – Daur Psardia (C)

69 kq
1/16 final – Erik Reinbok (EST) – Abubakr Abakarov 0:10 (63 san.)
1/16 final – Abdulmuslim Məmmədov – Yevgeni Filippov (MDA) 6:0 tuşe (85 san.)
1/8 final – Abubakr Abakarov – Oleksandr Vişnyak (UKR) 8:6
1/8 final – Abdulmuslim Məmmədov – Akşemsettin Teke (TUR) 5:4 tuşe
1/4 final – Davit Gevorgyan (ARM) – Abubakr Abakarov 8:12
1/4 final – Arslan Garajiev (RUS) – Abdulmuslim Məmmədov 8:2
1/2 final – Abubakr Abakarov – Arslan Garajiev (RUS) 0:8
Təsəlliverici görüş – Salvatore Diana (İTA) – Abdulmuslim Məmmədov (B)
Bürünc medal görüşü – Abubakr Abakarov

85 kq
1/16 final – Artjoms Sumakovs (LTA) – Əhliman Quliyev 0:10 (74 san.)
1/8 final – Əhliman Quliyev – Mher Markosyan (ARM) 1:1*

Final görüşləri Bakı vaxtı ilə saat 20:00-da başlayacaq.

Загрузка...